Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 8 Kasım 2023

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeniden yükselişe geçerek kritik direnci zorlamaya başladı. BTC ve altcoinlerdeki pozitif görünüm yatırımcıları heyecanlandırıyor.

  8 Kasım 2023 Çarşamba günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  MicroStrategy kurucusu Michael Saylor’dan çarpıcı BTC tahmini geldi: “Bitcoin, altının yerini alacak ve her ne olursa olsun 500 bin dolara çıkacak ancak üç katalizör, daha da hızlanmasını sağlayacak. Bunlar, bizi 500 bin dolara değil, 5 milyon dolara götürecek

  FED Başkanı Jerome Powell’ın bugün merakla beklenen konuşması hayal kırıklığı yarattı. Mevcut görünüme göre aralık toplantısında da faizlerin sabit bırakılması ağırlık kazandı.

  İngiltere’nin en büyük bankalarından HSBC, Ripple Labs’a ait Metaco işbirliğiyle dijital varlık saklama hizmeti sunacak. 2024’te kurumsal müşteriler için başlatılacak hizmette henüz kripto paralar ve stablecoinler yer almayacak.

  Bloomberg kıdemli ETF analisti James Seyffart, SEC’in 21 Kasım’a kadar spot BTC ETF’leri hakkında somut bir adım atmasını bekliyor. Ünlü analist, kurumun ABD’nin ilk spot BTC ETF onayını verirken başvuru yapan 12 şirket arasında ilk hamle avantajı oluşturmamak için birden fazla onay verebileceğini belirtti.

  Fidelity Investments'ın Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, BTC fiyatının 2025 yılına kadar 96 bin 210 doları aşabileceğini söyledi. Uzman, en kötü senaryoda 41 bin 553 dolar bekliyor.

  Two Prime varlık yönetim şirketi BTC destekli kredi talebinin 2 milyar dolara çıktığını açıkladı: “Eylül ayında sunmaya başladığımızdan bu yana bitcoin teminatlı krediler için yaklaşık 2 milyar dolar talep gördük.”

  Lookonchain raporuna göre kurumsal bir şirkete ait balina adresi, Tether hazinesinden 412 milyon USDT aldı. 20 Ekim’den beri toplanan USDT, Binance, Coinbase, OKX ve Kraken borsalarına gönderildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC’deki pozitif sinyaller, altcoinlerdeki küçük çaplı bir ralliye sebep oldu. Kripto para piyasasını toplam değerinde artış yaşanırken coin fiyatlarında son durum merak edildi. Güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan, altcoinler ise şu fiyatlardan işlem görüyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle