Kripto Para

Elon Musk her an Twitter’ı elinin tersiyle itebilir!

  2021 yılında dünya genelinde popülariteye kavuşan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda giriştiği Twitter’ı satın alma hamlesinde geri adım atabilir. Twitter’daki spam hesaplar nedeniyle satın alma anlaşmasını askıya alan Musk’ın, gelen verilerden ikna olmadığı ve anlaşmadan her an tamamen vazgeçebileceği belirtildi.

  Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın ve özel havacılık ve uzay şirketi SpaceX’in CEO’su olan Elon Musk, 2021 yılının başlarında kripto para ekosisteminin de en önemli figürlerinden biri haline geldi. Özellikle de Dogecoin (DOGE) konusunda sık sık paylaşımlarda bulunan ve desteğini gösteren Musk, geçtiğimiz haftalarda ise Twitter’ı satın alma hamlesiyle gündeme geldi. Ancak Musk’ın Twitter’ı satın alma süreci tam anlamıyla bir kördüğüme dönüştü ve bu anlaşma bir türlü olumlu ya da olumsuz sonuçlanamadı. Bu kez de Musk’ın gelen verilerden ikna olmadığı için anlaşmadan tamamen vazgeçebileceği belirtildi.

  “Twitter’ın Verdiği Bilgiler Doğrulanabilir Değil”

  Elon Musk, Twitter’ı satın alma anlaşmasını Twitter’daki spam hesapların sayısından dolayı askıya almıştı. Bu konudan çok şikayetçi olan Musk, spam hesaplar konusunda bir türlü ikna edilemedi. Satın alma sürecinde Twitter’daki bot hesapların araştırılması için anlaşmayı askıya alan Musk’ın, satın alma işleminden her an tamamen vazgeçebileceği belirtildi. Washington Post’un, konuya dair bilgi sahibi olduğunu belirttiği 3 kişiye dayandırdığı habere göre Musk’ın ekibi, Twitter’ın bot hesaplar ile ilgili verdiği bilgilerin “doğrulanabilir olmadığını” düşünüyor.

  Musk’ın Ekibi Şüpheli

  Washington Post’un haberinde, satın alma sürecinde taraflar arasındaki iletişimin son dönemde fazlasıyla azaldığı, bunun nedeninin ise Twitter’ın kurumsal müşterilerine sattığı veriler hakkında, Elon Musk’ın ekibinin “şüphelerinin olması” olduğu ifade edildi. Habere göre konu hakkında bilgi veren kaynak isimler, Musk’ın ekibinin Twitter’ın gelecek iş potansiyeli hakkında kesin bir öngörüye sahip olamıyor ve bu da var olan şüphelerin artmasına neden oluyor.

  Musk Satın Alma Sürecini Manipüle Mi Etti?

  Diğer yandan uzman isimler ise Twitter’ı tamamen satın almak istediği dönemde hisse başına 54 dolarlık teklifte bulunan Musk’ın, o dönemden bu yana düşen hisse değerlerinden dolayı aynı parayı ödemek istemediği yorumunda bulunuyor. Bazı Twitter hissedarları, Elon Musk’ın satın alma sürecini manipüle ettiğini, Musk’ın daha ucuz fiyattan satın alma prosedürü uygulama amacıyla boy hesap bahanesini öne sürdüğünü iddia etmişti. Hissedarlar, bu nedenlerle Musk’a “manipülasyon” davası açmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle