Kripto Para

Rusya’nın en büyük bankasından Blockchain adımı!

  Kripto para ve Blockchain ekosistemi, finansal büyük kurum ve kuruluşların attığı adımlarla büyümeye devam ediyor. Rusya’nın en büyük bankacılık kuruluşu Sberbank, üzerinde çalıştığı Blockchain platformunun hazır olduğunu ve platformun Eylül’de tescil için sunulacağını açıkladı.

  Kripto para ve Blockchain ekosistemi, son dönemlerde hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Dünya üzerinde birçok kurum ve kuruluşun attığı ve atmaya hazırlandığı adımlarla hızlanarak büyüyen bu ekosistemlere bir yenisi de Rusya’dan eklendi. Rusya’nın en büyük bankacılık kuruluşu olan ve bir süredir bir Blockchain platformu üzerinde çalışan Sberbank, bu platformun hazır olduğunu duyurdu. Bankadan gelen açıklamaya göre söz konusu Blockchain platformu Eylül’de tescil için sunulacak.

  Sberbank, Platformu Eylül Ortasına Kadar Tescil Ettirecek

  Dünyanın en büyük halka açık şirketlerinden biri olan ve Forbes’in Global 2000 listesinde 2021 yılında 51. sırada yer verdiği Sberbank, Blockchain ve kripto para alanında gelişme kaydeden ve bununla ilgili açıklamada bulunan son kurum oldu. Rusya’nın yerel medya kanallarından biri olan TASS tarafından verilen habere göre Sberbank, Eylül ayı ortalarına kadar söz konusu platformu Rusya Merkez Bankası’na tescil ettirecek. Kripto para ve Blockchain alanı için önemli bir gelişme olarak kaydedilen bu gelişme ile ilgili olarak Sberbank yetkilisinden de bir açıklama geldi.

  Sberbank Yetkilisinin Açıklamaları

  Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Antoly Popov, konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Antoly Popov açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Dijital finansal varlıkların (CFA) piyasaya sürülmesi için platformun tescil çalışmalarının, Eylül ayı ilk yarısından geç olmamak üzere tamamlanmasını istiyoruz. Şu ana kadar sadece bankanın kendi CFA’sını çıkarmayı ve ciro etmeyi planladık. Ancak üçüncü kişiler tarafından CFA piyasaya sürülmesi için işlevsellik oluşturmaya şimdiden başladık. Müşterilerimizin bu fırsatı yıl içinde kullanabileceklerini umuyoruz.”

  Sberbank’ın Bitcoin Karşıtı Tavrı Devam Ediyor

  CFA çalışmaları konusunda somut bir adım atılmasına rağmen Sberbank, Bitcoin (BTC) karşıtı olan duruşunu da değiştirmedi. Popov, konuya ilişkin olarak “Bitcoin’i sevmiyoruz. Sahte para kazanmak gibi olduğunu düşünüyoruz. Birileri bir yerde oturuyor ve Orta Çağ’daki gibi madencilik yapıyor. Sonra onları kullanıyor.” ifadelerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle