Kripto Para

Bitcoin madencilik zorluğu rekor seviyesine ulaştı

  Bitcoin piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, BTC madenciliği de gündem olmaya devam ediyor. Hash rate değişimlerine göre Bitcoin madencilik zorluğunun en yüksek seviyeye ulaştığı öğrenildi…

  Kripto para dünyasının işlem hacmi bakımından en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), her alanda adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Lider kripto para birimi fiyatını yeniden rekor seviyelere çekme çabası içine girmişken, BTC üretimi konusunda da dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Bitcoin üretme zorluğunun göstergesi olan değişimlere göre BTC madencilik zorluğu rekor kırdı.

  Bitcoin üretimi konusunda yapılan güncelleme ile yeniden ayarlanan zorluk, son dönemdeki rekor seviyedekinden de yüzde 5 oranından fazla artış yaşadı. Söz konusu zorluk artışı, yılın en büyük artışı olarak da kayıtlara geçti. Kripto para uzmanları, BTC madencilik zorluğundaki bu artışın son dönemde önemli miktarda cihazın BTC madenciliği için devreye sokulduğuna işaret ediyor.

  BTC Madencilik Cihazlarının Sayısı Arttı

  Bitcoin madencilik cihazlarının sayısındaki artış, lider kripto para biriminin üretimindeki zorluk seviyesi üzerinde belirleyici oluyor. Bitcoin ağındaki hash rate oranı da yükseldi. Bu seviye, madencilerin yeni bir blok çıkarıp ödül almak amacıyla doğru cevabı bulmak için saniyede yaptıkları hash denemesini gösteriyor. 

  Kripto para dünyasında BTC fiyatını yakından takip eden yatırımcı ve madenciler, bir yandan da Bitcoin üretimi konusunda yaşanan gelişmeleri izliyor. Geçtiğimiz dönemde pek çok kurumsal firma, Bitcoin madencilik cihazı satın alarak bu sektöre giriş yaptı. Öte yandan uzmanlar, aylar önce satın alınan ekipmanların da yeni yeni devreye sokulduğunu belirtiyor. 

  BTC Fiyatını Olumlu Etkileyecek Mi?

  Kripto para sektöründeki en büyük Bitcoin madencilik cihazı üreticisi Bitmain şirketi, en son üretimi olan yeni nesil Antminer S19 Pro cihazını piyasaya sürdü. Bunun ardından yeni cihazlara olan ilgi artınca Bitcoin madencilik zorluğu da yükseldi.

  BTC madencilik zorluğu yeni rekorlara yelken açarken, kripto para uzmanları bu durumun lider kripto para birimi için olumlu olduğunu belirtti. BTC fiyatındaki yükselişin önümüzdeki süreçte de devam etmesi bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle