Kripto Para

Bitcoin alanlar kervanına Miami Belediyesi de katılıyor

  Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın almasının ardından pek çok şirket ve kamu kuruluşu da harekete geçti. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, 11 Şubat tarihinde Bitcoin almak üzerine toplantı düzenleyecek…

  Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında pozitif görüşleri ile bilinen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez yeni açıklamalarla gündeme geldi. Şehirlerinin Bitcoin işlemlerine izin vermesi gerektiğine inanan Suarez, önümüzdeki Perşembe günü şehirde bir toplantı düzenleyecek. 

  Bitcoin Satın Alımları Hız Kazandı 

  Kripto para basınında yer alan en güncel haberlere göre bu toplantıda Miami’nin bilançosuna Bitcoin eklenip eklenemeyeceği üzerine konuşulacak. Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı Başkan Suarez, daha önceden de hem BTC hem de altcoinler hakkında olumlu yorumlar yapmasıyla biliniyor. Belediye’nin Bitcoin satın almasının yollarını araştırmaya devam ettiği görülüyor.

  Belediye Başkanı Suarez, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını açıklamasının ardından kripto para yatırımcılarının ilgisini çeken bir paylaşımda bulundu. Perşembe günü yapılacak Bitcoin toplantısı hakkında başkanın yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandığı görüldü: “Elon Musk’ın duyurusu toplantı için oldukça yardımcı oldu. Şimdi tek ihtiyacımız olan Amazon’dan bir BTC hamlesi.”

  Maaşlar Bitcoin ile Ödenecek Mi?

  Tesla şirketinin SEC’e sunduğu bildiride 1.5 milyar dolarlık BTC alımı yaptığını açıklaması, kripto para sektörüne bomba gibi düştü. Bu haberin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesini 48 bin dolara kadar çıkartan Bitcoin fiyatı rekor tazeledi. Tesla, SEC’e sunduğu bildiride gelecekte daha fazla dijital varlık alabileceğinin sinyallerini verirken bu beklenti kripto para yatırımcılarını da heyecanlandırdı. 

  Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak görülmesi, kripto para yatırımı yapanların sayısında artışa neden oldu. Piyasaların yukarı yönlü hareket etmesiyle birlikte kripto para yatırımcılarının yüzü gülmeye başladı. Miami şehrinin belediye başkanlığını yapan Suarez, Bitcoin ile maaş almak isteyen belediye çalışanlarına bu imkanın tanınabileceğini söyledi. Öte yandan vatandaşların vergilerini BTC aracılığıyla ödemelerini sağlayabilecekleri yöntemler de gündemdeki yerini koruyor. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle