Kripto Para

DOGE ve SHIB artık teminat olarak kabul edilecek!

  2021 yılında kripto para dünyasına en büyük damga vuran kripto paralardan ikisi Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) oldu. Sadece sosyal medya desteği ile bu denli yükselen bu iki altcoin, artık kripto para borsası Bitrue’da (BTR) teminat olarak kabul edilecek.

  Reddit platformunda ortaya çıkan WallStreetBets isimli topluluk oluşumu, “risk analizlerini göz ardı ederek” çılgınca belirledikleri bir finansal varlığa yatırım yapma eylemi başlattı. Bu eylemler Ocak sonu ve Şubat başlarında Dogecoin’e (DOGE) yansıyınca DOGE’un tüm kaderi baştan sona değişti. O tarihten sonra çok ciddi yükselişler elde eden DOGE, köpek temalı bir şaka coin’i olarak hiç beklenmedik seviyelere yükseldi. DOGE’un bir taklidi olarak ortaya çıkan Shiba Inu (SHIB) da tıpkı DOGE gibi yoğun sosyal medya desteğiyle beklenmedik derece artış yaşadı.

  Köpek Temalı Kriptoların Popülaritesi Artıyor

  Bir kesimin “tamamen balon” olarak eleştirdiği köpek temalı bu altcoinler, piyasada hala birçok kişi tarafından ciddiye alınıyor. Kripto para borsası Bitrue (BTR) da bu 2 altcoini teminat olarak kabul etmeye başladı. Böylece DOGE ve SHIB de ağını bir kez daha genişletmiş oldu. XRP toplulukları arasındaki popülerliği ile bilinen Bitrue, aslında ilk kez köpek temalı kripto paraları listeleyen kripto para borsalarından biriydi.

  Borsa’nın Yaptığı Resmi Açıklama

  Bitrue, hizmetlerinde daha çok XRP’ye odaklandığı için XRP toplulukları arasında daha popüler. Singapur merkezli bu kripto para borsası, daha önce listeleme adımı ile DOGE ve SHIB gibi coin yatırımcılarını sevindirmişti. Şimdi ise Bitrue Loan tarafından bu 2 altcoin teminat olarak kabul edilecek. Bitrue tarafından yapılan resmi açıklamaya göre teminatlar borç alıp-verme modüllerinde geçerli olacak. Konuya ilişkin olarak borsanın yapmış olduğu açıklama şöyle:

  “Dışarıdaki tüm DOGE ve SHIB sevenlerine iyi haber! Artık onları BitrueLoan’da teminat olarak rehin verebilirsiniz! Daha da fazlası, köpek temalı kripto paralarınız değerini en üst düzeye çıkarmak için etkileyici bir yüzde 50 LTC’den de ödünç alabileceksiniz!”

  Teminat ve Rehin Sistemi Nedir?

  Artık DOGE ve SHIB, Bitrue’da Tether (USDT) ve ABD doları gibi varlıklar cinsinden krediler için rehin olarak verilebilecek. Bunun için örneğin 100 dolarlık Tether cinsi borç almak isteyenler, 200 dolarlık DOGE ya da SHIB’i rehin olarak bırakabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle