Kripto Para

Binance ters köşe yaptı! Anlaşma ile söylentiler çöpe gitti!

  Son dönemlerde çeşitli ülkelerde regülatörler ile uyumluluk konusunda karşı karşıya kalan Binance borsası, Singapur ile ilgili gündeme gelen spekülasyonlara son verdi. Binance, Singapur’da attığı yeni adımla bölgedeki varlığını güçlendirdi.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yaz aylarından bu yana çeşitli ülkelerde uyumluluk konusundan dolayı regülatörler ile karşı karşıya geliyor. Kanada, Japonya, İtalya, Birleşik Krallık, Hong Kong, Malezya ve Cayman Adaları gibi birçok bölgede uyumluluk sorunları yaşayan Binance’ın, eski merkezinin bulunduğu Singapur’da da benzer sorunlar yaşadığı iddia edilmişti. Singapur’da karşılaştığı yasal uyumluluk sorunları nedeniyle bölgeden çekilme kararı aldığı iddiaları ile gündeme gelen Binance, bölgedeki son hamlesi ile bu spekülasyonlara son verdi.

  HGX, Binance’ın Engelleri Aşmasında Yardımcı Olabilir

  Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden bir açıklamada bulundu. Ünlü CEO yaptığı açıklamasında Binance’ın, Singapur tarafından düzenlenen menkul kıymetler borsası olan Hg Exchange’in (HGX) %18’lik hissesini satın aldığını duyurdu. Binance’ın satın alma işlemi, borsanın Singapur’da yasal olarak kripto para hizmetleri sunmak adına Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) onay alma sürecinde gerçekleşti. HGX, tanınmış bir piyasa operatörü olduğu için Binance’ın birçok düzenleyici engelini aşmasına bu noktada yardımcı olabilir.

  Binance Singapur Başkanı Richard Teng’in Açıklamaları

  Binance Singapur şirketinin başkanı Richard Teng, yaptığı açıklamasında şirketin HGX’e yaptığı son yatırımın ardından Binance’ın, Blockchain teknolojisi ile desteklenen gelişimleri ve “daha merkezi hizmetler” ile Singapur’daki hizmetlerini genişletmeyi hedeflediğini dile getirdi. Daha önce HGX’te de başkan olarak görev yapmış olan Richard Teng, konuya ilişkin olarak Business Times’a konuştu. Teng açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Kripto ve geleneksel finansal hizmetler birleşmeye devam ediyor. Bu yatırımla birlikte Blockchain teknolojisi tabanlı ürün ve hizmetlerin sunumlarını geliştirmek adına HGX ile birlikte çalışmayı amaçlıyoruz. Singapur’da Blockchain ekosisteminin büyümesini ve gerekli yerel yeteneklerin geliştirilmesini desteklemek için devlet kurumlarının kilit noktalarıyla yakın şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

  Binance ve Singapur Söylentileri Nelerdi?

  Daha önce Binance borsasının düzenleyici kurumun tehdidinden dolayı Singapur’dan çıkacağı iddiaları gündeme gelmişti. Binance CEO’su Zhao’nun bu iddialar sonrası yaptığı açıklamalarında da borsanın Singapur’daki yerel biriminin, lisans yanlısı bir yaklaşımı benimsemiş olan başka bir ülkeye taşınacağı söylentileri gündeme gelmişti. Ancak bu adım ile birlikte Binance, Singapur’daki varlığını güçlendirdiğini gösterdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle