Kripto Para

Binance’tan FCA uyarısına yanıt geldi!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Kanada’da yasal finansal regülatörden sonra bir de 27 Haziran’da İngiltere’den uyarı almıştı. İngiltere’nin yasal finansal düzenleyicisi FCA’nın uyarısının ardından Binance, Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Binance, durumun zannedildiği gibi olmadığını belirtti.

  İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, geçtiğimiz dönemlerde Kanada’nın yasal finansal regülatöründen bir uyarı almıştı. Binance borsası bu uyarı sonrası çeşitli bölgelerde hizmetlerini de askıya almıştı. Ardından 27 Haziran tarihinde bu kez de İngiltere’nin finans regülatörü FCA’dan Binance borsasına bir açıklama gelmişti. FCA, uyarısında Binance borsasının İngiltere’deki hizmetlerinin hiçbirini sunmaya yetkisinin olmadığını belirtmişti.

  FCA, Binance Borsasını Neden Uyarmıştı?

  FCA tarafından, resmi internet sitesi üzerinden yapılan uyarıda Binance borsasının sadece BTC/ETH gibi spot işlemlere devam edebileceği ifade edilmişti. Bu uyarının ardından Binance, Twitter üzerinden bu uyarıya karşı bir yanıt verdi. Binance borsası ortada bir sorun olmadığını belirtiyor. Zira Binance yapılan açıklamaların operasyonel bile olmadığını dile getiriyor.

  FCA, Binance Markets Limited’in önceden FCA’dan alınmış olması gereken yazılı bir izni olmadan, şu anda İngiltere’de herhangi bir finansal düzenlemeye tabi olmadan hizmet vermesine izin verilmeyeceğini ifade etti. Ayrıca “FCA tarafından düzenlenmiş ürünler” olarak kabul gördüğü için, Binance borsasında türev tekliflerin de yasak olduğu ifade edildi. Bu durum, Binance borsasının artık git gide “köşeye sıkıştığı” yorumlarını gündeme getirdi.

  Binance Endişeye Gerek Olmadığını Gösterdi

  Binance tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamalara bakıldığında, durumun düşünüldüğü gibi endişe verici olmadığı anlaşılıyor. Zira Binance şu anda İngiltere’de de hizmet veriyor ancak Binance halihazırda İngiltere’de zaten türev ürünler sunmuyor. Ayrıca Binance kuruluş olarak İngiltere merkezli olan bir kuruluş olmadığı için de FCA’nın tüm kurallarının Binance’in tüm hizmetlerini kapsamayacağı ifade ediliyor.

  Binance Tarafından Yapılan Açıklama

  Binance borsasının resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  Binance.com sitesi Binance Markets Limited ve BML aracılığıyla herhangi bir ürün veya hizmet sunmaz.”

  Binance, açıklamalarında ayrıca FCA’nın bildirimlerinin Binance üzerinde bir etkisi olmadığını, kullanıcı ilişkilerinin değişmeyeceğini ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle