Kripto Para

Binance’ta değişim rüzgarları fırtınaya dönüştü!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dünyanın çeşitli yerlerinde yasal regülatörlerden gelen baskılar sonucu değişim sinyallerini verdi. Zhao, gelen bu baskılardan kurtulmak için şirketin birkaç bölgesel merkez kurmak istediğini dile getirdi.

  İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemlerde dünyanın çeşitli bölgelerinde ülkelerin yasal düzenleyicileri ile sorunlar yaşamaya başladı. Kanada, Japonya, Singapur, İngiltere, Tayland ve Cayman Adaları gibi bölgelerde regülatörlerin başlattığı inceleme ya da aldığı yasaklama kararları ile köşeye sıkışmaya başlayan Binance, gelen baskılar sonrası değişim sinyalleri vermeye başladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, önce şirketin genel bir değişikliğe gidebileceğini ifade etmişti, şimdi ise şirketin daha farklı alanlarda değişime gidebileceğini ifade etti.

  Binance Yeni Bölgesel Merkezler Açma Hazırlığında

  Yakın tarihte CZ, Binance’ın hizmet anlayışında değişikliğe gidebileceğini ifade etmişti. CZ, yaptığı açıklamalarda Binance’ın teknoloji şirketinden, finansal hizmetler şirketine dönüşebileceğini dile getirmiş, bu olası değişimde CEO’luk görevini de bir başkasına devredebileceğini söylemişti. Açıklamalarıyla değişim sinyalleri veren Zhao, bu kez de Binance’ın bölgesel olarak açacağı yeni merkezlerle yerel düzenleyiciler tarafından tanınmak istediğini ifade etti. Zhao’nun açıklamalarına göre Binance, birçok bölgede yeni merkezler kurabilir.

  “Her Yerde Lisans Sahibi Olmak İstiyoruz”

  Binance’ın stratejik olarak değişikliğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan Changpeng Zhao “Her yerde lisans sahibi olmak istiyoruz” sözlerini dile getirdi. Ardından “Şu andan itibaren bir finans kurumu olacağız” diyen Zhao, Binance’ın daha önce koordine edilen merkezsiz modelden sıyrılıp, en başından itibaren daha olgun bir strateji benimseyeceğini ifade etti. Binance’ın atmaya hazırlandığı bu adımlardan sonra yasal düzenleyicilerin tavrının değişip değişmeyeceği merak ediliyor.

  Yoğun Eleştiriler Değişime Zorladı

  Binance dünyanın çeşitli yerlerinde kripto para birimlerinin kara para aklamada kullanılması, dolandırıcılık eylemleri ve kaçakçılık gibi suçlarda zemin oluşturduğu iddiaları ile yoğun baskı altında kalmıştı. İnceleme ve yasaklama haberlerine daha sonra İtalya, Hong Kong ve Litvanya gibi bölgeler de eklenmişti. Bu bölgelerden Binance ile ilgili endişeler dile getirilince, Binance da değişime gitme kararı aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle