Kripto Para

Milyarder yatırımcılardan kripto para atağı!

  Kripto para piyasasında çalkantılı bir dönem yaşanırken, son anketler kripto para yatırımı yapan milyarder sayısının arttığını gösterdi. Forbes tarafından yapılan araştırma, kripto para sektörünün geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir kendisinden beklenen sıçramayı gerçekleştiremedi. Son dönemde konsolidasyon sürecine devam eden BTC ve diğer kripto paralar yatırımcıları endişelendiriyor. Piyasada mevcut görünüm bu şekildeyken dünya çapında kripto paraların geleneksel varlıklara alternatif olması için benimsenme oranı da hız kazanıyor. 

  Yapılan son araştırmalara göre kripto para birimlerine yatırım yapan milyarder yatırımcıların sayısında hızlı bir artış tespit edildi. Forbes tarafından yapılan ankete katılan en zengin 65 kişi, kripto paralara doğrudan veya dolaylı olarak yatırım yaptıklarına dair sorular yanıtladı. Dünya çapında en zengin 65 kişinin katıldığı bu ankette kripto para yatırımı yaptığını belirtenlerin oranı yüzde 30’a ulaştı.

  Milyarderlere Özel Kripto Para Anketi

  Ankete katılan milyarder isimlerden yaklaşık yüzde 18’i servetlerinin en az yüzde 1’ini kripto para birimlerinde tuttuğunu ifade etti. Bununla birlikte yatırımcıların yüzde 80’i servetlerinin onda birinden daha azını kripto paralara yatırdığını söyledi. Ankete katılanların yüzde 3.2’si ise toplam servetlerinin yarısından fazlasının kripto paralarda tuttuğunu açıkladı. Milyarderlerden bazıları kripto paralara doğrudan yatırım yapmasalar bile kripto para odaklı şirketleri desteklediklerini ve bunlara yatırım yaptıklarını ifade etti.

  Ankete katılan milyarder isimler arasında kripto para topluluğunun yakından tanıdığı ünlü isimler de vardı. Bunlardan biri olan FTX CEO’su Sam Bankman, Forbes’a yaptığı açıklamada 20.6 milyar dolarlık kripto para yatırımı bulunduğunu itiraf etti. Bankman aynı zamanda hem kripto paraları hem de bu sektörün şirketlerini desteklediği için ankette öne çıkan isimlerden biri oldu.

  Bazı Milyarderler Kriptoya Karşı 

  Geçtiğimiz aylarda en büyük kripto para birimi Bitcoin’i “fare zehiri” olarak tanımlayan Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffett gibi pek çok milyarder isim de kripto paralara yatırım yapmaya direniyor. JPMorgan’dan Jamie Dimon ve BlackRock’tan Larry Fink gibi milyarderler henüz kripto para yatırımı yapmadılar. Öte yandan Paul Tudor-Jones, Steve Cohen, Dan Loeb ve Stan Druckenmiller gibi milyarderler ise kriptolara yatırım yapmaya sıcak bakıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle