Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 14 Haziran 2022

  Kripto para piyasasında yatırımcıları tedirgin eden satış baskısı sürerken Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatları yakından takip ediliyor. Piyasayı etkileyen haber akışıyla birlikte kripto para yatırımcılarındaki endişeli bekleyiş sürüyor.

  14 Haziran 2022 Salı gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  BitMEX borsasının eski CEO'su Arthur Hayes, Bitcoin'de 20 bin, Ethereum'da ise bin dolar seviyelerinin kırılması durumunda çok büyük bir satış dalgasının gelebileceğini söyledi. Deneyimli ismin bu açıklaması kripto para yatırımcılarında endişe yaratırken “Ayrıca bazı OTC işlemcilerinin de uygun şekilde kendilerini korumaya alamamaları ve sonunda iflas etme durumları olabilir.” ifadeleri korkuttu. 

  Kripto şirketi F9 Research yöneticisi Jim Greco, kriptolardaki çöküşün sebebi olarak enflasyonun kalıcı olmasına dair makro endişeleri gösterdi: “Ancak şimdi büyük bir düzeltme yaşadık ve 2025’e ilişkin bu projeksiyonların şimdi neye benzediği oldukça açık ve bunun bu projeksiyonlar ile alakası bile yok.”

  Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, kripto paralarda bu tarz çöküşleri geçmiş zamanda da yaşadıklarını ifade ederken, "Hiçbir zaman kolay olmadı ama uzun döneme odaklanmalıyız. Yavaş ama kararlı giden yarışı kazanır" yorumunu yaptı. Bu açıklamalar sonrasında XRP coin fiyatındaki toparlanma sinyalleri dikkat çekti. 

  ABD merkezli dev borsa Coinbase CEO’su Brian Armstrong, son duyurusunda şirket çalışanlarını yüzde 18 oranında azaltma kararı aldıklarını açıkladı. “İçerisinde bulunduğumuz ekonomik krizden sağlıklı bir şekilde çıkabilmek için bu gerekli” ifadelerini kullanan Armstrong’un bu açıklaması yatırımcılarda endişe yarattı. 

  BTC yatırımlarından büyük zarar eden El Salvador Maliye Bakanı’ndan açıklama geldi: “Bana El Salvador için Bitcoin nedeniyle mali riskin gerçekten yüksek olduğunu söylediklerinde yapabileceğim tek şey gülümsemek. Bitcoin’lerin düşüşü nedeniyle ülkenin mali riski son derece az.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen verilere göre BTC yüzde 3.23 düşüşle 22.525 dolardan işlem görüyor. ETH başta olmak üzere altcoinlerde toparlanma sinyalleri dikkat çekiyor. Sert düşüş sonrası BNB, XRP, SOL ve DOGE coin fiyatlarındaki yükseliş hareketi yatırımcıları sevindiriyor. Piyasa değerine göre ilk 10 listesinde bulunan altcoinlerden ADA coin fiyatı yüzde 11.38 oranında yükselmesiyle öne çıkıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle