Kripto Para

Binance son noktayı koydu! O ülkeden çekiliyor

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, geçtiğimiz hafta Singapur merkezli Hg kripto borsasında %18 hisse satın almıştı. Binance’ın bu adımının, Singapur’daki varlığını güçlendirmeye yönelik atıldığı tahmin edilmişti. Ancak Binance, Singapur’daki operasyonlarını durduracağını açıkladı.

  Binance borsası 2021 yılında, özellikle de yaz aylarında dünyanın birçok noktasında regülatörler ile karşı karşıya geldi. Birçok ülkede yasal düzenleyiciler ile uyumluluk konusunda karşı karşıya gelen ve hareket alanı gittikçe kısıtlanan Binance, daha sonra uyumluluk adına değişim adımları atmaya başladı. Kanada, Japonya, İtalya, Birleşik Krallık gibi bölgelerde uyumluluk sorunları yaşayan Binance, daha sonra Singapur’da da benzer sorunlarla karşılaştı. Geçtiğimiz hafta bölgedeki varlığını güçlendirmeye yönelik adım atan Binance, bu kez de Singapur’dan çekileceğini duyurdu.

  Binance Spekülasyonlara Noktayı Koydu

  Binance borsasının Singapur’da yasal uyumluluk sorunu ile karşılaşmasından sonra ilk olarak borsanın bölgeden çekileceği söylentileri gündeme gelmişti. Ancak daha sonra regülatörler ile iletişim kuran Binance, Singapur merkezli Hg kripto borsasının %18 hissesinin satın aldı. Bu adım, Binance’ın Singapur’dan çekilme hamlesinin gerçekleşmeyeceği tahminlerini doğurdu. Ancak Binance tarafından gelen açıklamada, borsanın Singapur’daki faaliyetlerini durduracağı belirtildi.

  Binance Şubat 2022’den İtibaren Singapur’da Hizmet Vermeyecek

  Binance artık Singapur Para Otoritesi (MAS) denetiminde düzenlenmiş bir kripto para borsası işletmeyecek. Binance tarafından Bloomberg’e verilen demeçte, borsanın Şubat 2022’ye kadar bölgedeki operasyonlarını durduracağı belirtildi. Böylece Binance’ın küresel merkezi olarak belirlenen Singapur ile ilgili ortaya çıkan birçok spekülasyon da son bulmuş oldu. Binance bu kararın “küresel anlamda stratejik, ticari ve gelişimsel unsurlar” çerçevesinde alındığını bildirdi.

  Binance Singapur CEO’sunun Açıklamaları

  Binance Singapur’un CEO’su Richard Teng, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Kullanıcılarımızı her zaman ilk sıraya koyduk. bu yüzden Binance.sg’yi kapatma kararımız hafife alınmadı. Binance Asya Hizmetlerine devam eden yardımlarından dolayı Singapur Para Otoritesi’ne minnettarım ve birlikte çalışmak için gelecek dönemlerdeki fırsatları dört gözle bekliyoruz.”

  İngiltere’de de Yeni Çalışmalar Başladı

  Binance Singapur CEO’sunun açıklamalarının yanı sıra yakın tarihli bir röportajında Binance CEO’su Changpeng Zhao da İngiltere’deki işlerini tekrar tesis etmek için çalıştıklarını dile getirmişti. Zhao açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

  “Orada tamamen yeniden nişanlandık. Kurumsal yapılarda, ürün tekliflerinde, dahili süreçlerimizde ve düzenleyici kurumlarla çalışma şeklimizde çok sayıda önemli değişiklik yapıyoruz. Birleşik Krallık’ta varlık göstermeye devam etmek ve Birleşik Krallık kullanıcılarına tam lisanslı ve uyumlu bir şekilde hizmet vermek istiyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle