Kripto Para

Binance CEO’su bu habere çok sinirlendi!

  Kripto para piyasalarında 13 Mayıs tarihinde peş peşe gündeme gelen haberler, piyasaların hızla aşağı yönlü ivmelenmesine neden oldu. Elon Musk’ın açıklamalarından sonra Binance için Bloomberg’de geçilen haber, piyasaları olumsuz etkiledi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’de yer alan Binance haberine tepki gösterdi.

  Kripto para piyasaları 13 Mayıs tarihinde peş peşe gelen sarsıcı haberler ile neye uğradığını şaşırdı. Piyasalarda önce Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın yaptığı “Tesla’nın Bitcoin ile araç satışlarını askıya aldığı” açıklamaları gündeme geldi. Bu haber halihazırda başta Bitcoin (BTC) olmak üzere neredeyse tüm kripto paraları aşağı çekti. Aşağı yönlü ivmelenme devam ederken, bu kez bir de Bloomberg’de “Binance ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi tarafından soruşturuluyor” haberi geçildi. Bu haber ile birlikte aşağı yönlü ivmelenme artınca, Binance CEO’su Changpeng Zhao tepkisini gösterdi.

  Zhao Yazının “Haber” Bile Olmadığını İma Etti

  Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar ile zaten düşüşte olan kripto para piyasaları, Binance ile ilgili haber ile daha da aşağılara çekildi. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su Zhao, söz konusu haberle ilgili tepkilerini Twitter üzerinden dile getirdi. Zhao “Bizim iş birliğimizi kötü bir şey gibi gösterdiler” dediği açıklamasında “Haber” kelimesini tırnak içine alarak bunun aslında bir haber bile olmadığını ima etti. Zhao’nun konuya ilişkin açıklaması şöyle:

  “ ‘Haberin’ başlığı kötü. Aslında metninin o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum (ama onu zaten kim okuyacak ki). Yazı, Binance’in kötü oyunculara karşı kanun güçleri ile nasıl iş birliği içinde olduğunu anlatıyor. Ama nasıl olduysa bunu kötü bir şeymiş gibi gösterdiler… Neyse. Çalışmaya dönelim.”

  “Bir Yerde FUD Görüyorsanız Takipten Çıkın”

  Binance CEO’sunun Twitter paylaşımı sosyal medyada büyük bir ilgi gördü. Ancak Zhao’nun da belirttiği gibi, sadece haberin başlığı bile birçok yatırımcıyı çoktan endişelendirdi. Zhao, söz konusu paylaşımının ardından bir de Binance’in konuya ilişkin kurumsal açıklamasını retweet etti. Ardından bir paylaşımda daha bulunan Zhao “Bir yerde FUD görüyorsanız ‘takipten çık’ sekmesine basın. Teşekkürler!” sözlerini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle