Kripto Para

SBF 30 Kasım’da Konuşacak! Elon Musk’ı Kızdıran İddialar

  İflas eden FTX borsasının kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), 30 Kasım tarihinde her şeyi anlatacağını söyledi. Öte yandan Elon Musk hakkında çıkan SBF’nin 100 milyon dolarlık hisse iddialarına sinirlendi…

  Bir zamanlar en büyük kripto para borsalarından biri olarak gösterilen FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’dan açıklama geldi. Dev borsanın çöküşü ile Twitter üzerinden açıklamalar yapan SBF, 30 Kasım tarihinde düzenlenecek DealBook Zirvesi’nde açıklama yapacağını duyurdu. New York Times köşe yazarı Andrew Ross Sorkin ile konuşacağını söyleyen SBF’nin açıklamaları dikkat çekti. 

  SBF, kişisel Twitter hesabından “Önümüzdeki Çarşamba günü DealBook Zirvesi’nde Sorkin ile konuşacağım” paylaşımı yaptı. SBF’nin bir süredir ABD’de olmaması ve nerede ikamet ettiği yönünde pek çok spekülasyon ortaya atılmıştı. FTX’in eski CEO’su, bu etkinliği şahsen mi yoksa video konferans yoluyla mı katılacağı konusunda belirsizlik sürerken New York Times sessiz kalmayı tercih etti. 

  DealBook Zirvesi Heyecan Yarattı

  30 Kasım’da gerçekleştirilecek DealBook Zirvesi hakkında “Üst düzey iş dünyası ve politika liderleri tek bir sahnede buluşuyor” tanıtımı yapıldı. Etkinliğe katılacak isimler arasında Ukrayna Devlet Başkanı Volodymr Zelensky, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg de bulunuyor. Bu paylaşım sosyal medya kullanıcılarının sert tepkisiyle karşılaştı ve pek çoğu SBF katılımının yasal olmadığını iddia etti.

  Elon Musk’ı Kızdıran İddia

  Business Insider, FTX eski CEO’su SBF’nin kısa bir süre önce Elon Musk tarafından satın alınan Twitter’da 100 milyon dolarlık bir hisseye sahip olduğunu manşete taşıdı. Bu haberler, ünlü milyarder Elon Musk’ı çok kızdırdı. Elon Musk, sosyal medya hesabından bu iddiaların yanlış olduğunu söyledi. 

  Ünlü milyarder Musk hakkında ortaya atılan iddialar sadece bununla sınırlı kalmadı. Semafor haber sitesi, Musk’ın SBF’yi mevcut Twitter hisselerini ünlü milyarderin sahipliğinde yakında özelleşecek olan şirkete “aktarmaya” davet ettiğini gündeme taşıdı. Musk’ın Twitter’ı satın alışı hakkında yapılan haberler kafalarda soru işareti bırakmaya devam ediyor. FTX bilançosuna göre borsanın bilançosunda 43 milyon dolarlık Twitter hissesi ortaya çıkmıştı.  

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle