Kripto Para

Biden yönetimi BTC’yi hem yıktı, hem topladı!

  Kripto para piyasaları zorlu günleri geride bırakmaya hazırlanırken yaşanan bir dizi olumsuzluk 22 bin doların üzerine fiyatını atan Bitcoin ile birlikte unutulmaya çalışılıyor. Bugün paylaşılan bir haber ise BTC’nin toparlanmasında Biden yönetiminin rolüne dikkat çekerek kafaları karıştırdı.

  Bitcoin (BTC) önderliğinde kripto para piyasaları toparlanmaya başladı. Biden yönetiminin yüzde 30’luk madencilik elektriğine getirdiği ek vergi ile başlayan ve üç bankanın iflası ile giderek artan stres, Washington Post iddiasına göre Biden yönetimi ile dağıldı. Gazetede çıkan habere göre Biden yönetimi ve ABD Hazine Bakanlığı, yaptığı bu hamleler ile kripto para endüstrisini ipten aldı!

  “BTC’nin Toparlanmasında Biden Yönetimi Etki Gösterdi”

  Washington Post’un yayımladığı bir haber, Biden yönetimi ve ABD Hazine Bakanlığı’nın Silicon Valley Bank (SVB) iflası sonrası bir dizi acil önlem aldığı söylüyor. Bir dizi acil durum toplantısı düzenleyen yönetim kaynak olarak Hazine Bakanlığı, ABD Merkez Bankası (FED) ve FDIC’deki müzakereler hakkında bilgisi olan kişileri gösterdi.

  Haberde, “Federal yetkililer, ABD mali sisteminde paniği önlemek için olağanüstü müdahaleyi değerlendirdi. Yetkililer Silicon Valley Bank'taki tüm sigortası mevduatları korumayı ciddi şekilde düşünüyor.” ifadeleri yer aldı. Haber FDIC tarafından yalnızca 250 bin dolar bandına kadar sigortalı olduğunun ani ve yaygın bir biçimde anlaşılması ile BTC fiyatında görülen geri dönüşün zamanlamasının örtüştüğünü söyleyerek BTC yükselişinde Biden yönetiminin rolü olduğunu söyledi.

  Çöküşü Başlatan Biden Yönetimi Olmuştu!

  Haberde Biden yönetiminin son toparlanmada etkisi belki de bir rastlantıyla açıklanıyor. Fakat okurlarımızın da hatırlayacağı gibi 2024 yılı bütçe görüşmelerinde BTC’ye destek verdiği söylenen aynı yönetim, Bitcoin (BTC) ve Proof-of-Work (PoW) madenciliğinin tükettiği elektriğe yüzde 30’luk bir vergi getirerek sektörün görünümünü bozmuştu!

  Gelen ek vergi sonrası ABD’li düzenleyicilerin de iflas sürecindeki rolü halen tartışılıyor. Washington Post ne kadar Biden yönetimini kurtarıcı gibi gösterse de yükselişin altında yatan temel neden esasen Goldman Sachs’ın paylaştığı, “FED faiz artışını pas geçecek” açıklaması yatıyor gibi görünüyor.

  Kripto Endüstrisi Sorunlarla Mücadele Ediyor!

  Son fiyat yükselişi bir miktar moralleri düzeltse de kripto para endüstrisinin sorunları giderek artıyor. USDC’nin dolar sabitini kaybetmesi, ek madencilik vergisi, devam eden davalar, Silvergate, Silicon Valley ve son olarak Signature Bank çöküşü endüstri üzerinde kara bulutların dolaşmasına yol açtı. Bankaların iflasında fonların FDIC güvencesine alınması krizin derinleşmesini önlese de halen FED’in faiz kararı, piyasalar üzerinde belirsizlik oluşturmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle