Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Şubat 2023

  Kripto para piyasasında konsolidasyon süreci devam ederken Bitcoin (BTC) fiyatı piyasaya yön veriyor. Uzun süredir aynı bant aralığında hareket eden BTC ile birlikte altcoin fiyatlarındaki hareketlilik sürüyor.

  24 Şubat 2023 Cuma gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kevin O’Leary, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda düzenlemeler yapılana kadar kripto para borsaların iflas etmeye devam edeceğini söyledi. Ünlü yatırımcı ayrıca kripto pazarında büyük pay sahiplerinin yeni bir pasaport sistemi getirebileceğini öne sürdü. 

  Dev kripto para borsası Binance, airdrop etkinliklerini duyuracağı “Airdrop Portal”ı tanıttı. Lansmandaki bilgilere göre borsa kullanıcıları, tek bir nokta üzerinden güncel airdrop’lardaki son gelişmeleri takip edebilecekler.

  USDC arkasındaki şirket Circle’ın CEO’su ve kurucusu Jeremy Allaire, stablecoin düzenlemelerinde SEC’in uygun regülatör olamayacağını söyledi: “Tüm stablecoin’ler birbirine eşit tasarlanmadı. Ancak, politika perspektifinden bakıldığında, dünyadaki tek tip görüş bunun bir ödeme sistemi, tedbirli bir düzenleyici alanı olduğu yönünde.”

  ABD’nin en büyük borsası Coinbase, Optimism ortaklığında layer-2 çözümü Base’i tanıttı. Büyük ilgi gören bu ağın duyurusuyla birlikte Optimism yerel kripto para birimi OP token fiyatı uçuşa geçti.

  Zincir üstü analitik platformu Santiment son raporunda BTC adres sayılarını karşılaştırdı: “1.000-10.000 BTC tutan adresler de, 10-100 BTC ile 100-1.000 BTC tutan adreslerinin son 3 ayda olduğu gibi yükselmeye başlarsa, bu durum Bitcoin için bir kırılma işareti olacaktır.”

  Avustralyalı düzenleyici kurum ASIC, en büyük kripto para borsası Binance hakkında inceleme başlattı. Konuyla ilgili açıklamada bu incelemenin dev borsanın bireysel müşteriler ve kurumsal müşteriler sınıflandırmasına yönelik olduğu belirtildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yüzde 1.12 kayıpla 23.759 dolara kadar geriledi. ETH, BNB, XRP, ADA ve DOGE fiyatlarında yüzde 1-2 civarında kayıplar sürüyor. Günün en fazla değer kaybeden altcoini, hafta boyunca düşüş trendini sürdüren MATIC yüzde 4 kayıp yaşıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle