Bancor (BNT) Token Nedir? BNT Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

  Merkeziyetsiz finans projeleri arasında öne çıkan BNT token, yerli kripto para yatırımcılarının da merak konusu olmuştur. Bu yazımızda BNT token nedir, nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. 

  Bancor (BNT) Token Nedir?

  Bancor projesi, akıllı sözleşmeleri likidite ağına bağlayan bir protokoldür. İsviçreli bankacılar tarafından oluşturulan bu projede ERC-20 altyapısı kullanılmaktadır. BNT token ise, Bancor sisteminde kullanılabilmesi için çıkarılmış kripto para birimidir. Bancor sistemi üzerinde kripto paralar arası değişimi yapabilmek için Akıllı Sözleşmelerde BNT token tutulmaktadır. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Bancor projesinin temel amacı, kripto para birimleri arasında geçişi sağlamaktır. Kripto paralar arasından değerine eş olarak değişim yapılabilmesini sağlayan bu protokol Ethereum altyapısı kullanır. ERC-20 tabanında çalışan Bancor üzerinden kripto para birimleri arasında yapılan geçiş, proje havuzunda gerçekleştirilir. Proje hakkında detaylı bilgilere ve Whitepaper’a https://bancor.network/ bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz. 

  BNT Token Yorumları

  Geleneksel finans yerine daha çok tercih edilmeye başlanan DeFi projeleri arasında Bancor protokolü önemli bir yere sahiptir. Kendi varlık havuzunu kullanan ve akıllı sözleşmeler sayesinde yardım almadan kripto para alım satım işlemlerini kolaylaştıran Bancor projesi gelecek vaat etmektedir. Bu yüzden kripto para uzmanları BNT token fiyatının yükselişine devam edeceği konusunda da olumlu açıklamalar yapmaktadır. 

  Bancor (BNT) Token Geleceği 

  Geleceğin finans dünyasına yön vermesi beklenen merkeziyetsiz finans (DeFi) projeleri arasında yer alan Bancor projesinin geleceği umut vericidir. Uzmanlara göre Bancor protokolünün kullanımı arttıkça BNT token fiyatında da yeni ATH seviyeleri görülebilir. Piyasa hacmini geliştiren kripto paraların değiştirilmesinde Bancor popülerliği giderek artmaktadır. 

  BNT Token Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel durumda 1 BNT fiyatı %bancor+try% TL. Döviz cinsinden ise %bancor+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bancor 24 saatte %bancor+yuzde%.

  2021 yılında kripto para piyasası genelinde görülen yükseliş trendi sebebiyle BNT token fiyatı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Tecrübeli analistlere göre BNT token fiyatında yeni zirveler görülmesi mümkündür. Bu yüzden yatırımcılara doğru zamanda ve doğru yerden alım yapmaları konusunda tavsiyeler verilmektedir. 

  Bancor (BNT) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: Bancor (BNT) Coin satın almak için listeleme yapan Binance, Mandala Exchange, Huobi Global, OKEx gibi borsalardan birine giriş yapın.
  • 2. Adım: Borsada ücretsiz hesap açın.
  • 3. Adım: Size uygun para transferi yöntemini seçerek hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: Bakiyeniz oluştuktan sonra kripto para borsasının kripto para satın al menüsünü kullanarak BNT tokeni seçin ve alım emri girin. 
  • 5. Adım: Satın aldığınız BNT Coinleri borsada veya soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Bancor (BNT) Token avantajları şunlardır:

  • Kullanıcılar herhangi bir kripto para birimini Bancor ağından istediği bir kripto para birimine dönüştürebilirler. 
  • Kripto para dönüştürmede bir satıcı bulmaya ve bir satıcı ile denk gelmeye gerek yoktur. Bancor varlık havuzunda anında kripto paralar arasında alım satım işlemi yapılabilir. 
  • Akıllı sözleşmeler kullanan Bancor sayesinde kripto para alım satım işlemlerinde 2. bir yatırımcıya ihtiyaç duyulmaz.

  Dezavantajları Neler?

  Bancor (BNT) Token dezavantajları şunlardır:

  • DeFi projelerinin zaman zaman siber saldırıya uğraması sebebiyle BNT token yatırımları risklidir.
  • ERC-20 tabanlı tokenlerin fazla sayıda olması piyasadaki rekabeti artırdığı için BNT token talebinde düşüş görülebilir. 

  Sonuç Olarak

  Bancor projesi, ERC-20 tabanında çalışan blockchain ağı ile kripto paralar arasında geçişi sağlayan bir protokoldür. Bu geçişler Bancor’un kendi varlık havuzundan yapılırken yerel kripto para birimi olan BNT token kullanılır. Bancor platformunun hacmi ve kullanıcı sayısı arttıkça BNT Token fiyatının da yükseleceği düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle