Kripto Para

Balinalar BTC topluyor, BTC transferleri artıyor!

  Analitik veri platformları olan IntoTheBlock ve Glassnode verilerine göre Bitcoin (BTC) balinaları düşük seviyelerden BTC alırken, kripto paranın transferlerinde de bir artış yaşandığı görülüyor. Büyük günlük BTC transferlerindeki bu artışlar, piyasalarda olumlu bir gelişme olarak karşılanıyor.

  Kripto para piyasalarının seyrinin nasıl olacağı bilinmiyor. Zira piyasada görülen volatilite, birçok değişken faktörün olması gibi etkenlerden dolayı herhangi bir kripto paranın gelecekte nerede olacağını bilmek imkansız. Ancak bu konuda analistler, çeşitli verileri değerlendirerek tahminlerde bulunabiliyor. Birçok etkenin değerlendirildiği bu tahminlerde kullanılan en büyük verilerden biri olan balina hareketlilikleri, piyasaların geleceği adına önemli ipuçları verebiliyor.

  IntoTheBlock ve Glassnode’un BTC Balinalarına Yönelik Verileri

  Balina hareketlilikleri piyasada yakından takip edilmeye devam ederken iki analitik veri platformu ortaya ilginç veriler koydu. Söz konusu veriler, balinaların düşüşten Bitcoin (BTC) alırken, BTC transferlerinde bir artış yaşandığını gösteriyor. Söz konusu verileri paylaşan IntoTheBlock ve Glossnode, daha önce de balina hareketliliklerini birçok kez ortaya koymuştu.

  IntoTheBlock verilerine göre büyük günlük Bitcoin transferlerinde (100 bin dolardan fazla BTC’nin taşındığı transferler) artış yaşanıyor. IntoTheBlock tarafından paylaşılan bu verinin yanında, Glassnode ise farklı bir açıdan balina hareketliliğini ortaya koyuyor. Glassnode verilerinde ise kripto para balinalarının düşüşlerde Bitcoin almaya devam ettiği görülüyor. Bu iki verinin bir araya gelmesi ise kripto para piyasalarında olumlu birer gelişme olarak değerlendiriliyor.

  19 Mayıs’tan Bu Yana İlk Kez 260 Binlik BTC Transferi Yapıldı

  IntoTheBlock verilerine göre geride bıraktığımız haftada BTC 40 bin dolar seviyesine doğru hareket ederken büyük miktarlarda BTC transferleri gerçekleştirildi. Piyasalarda 19 Mayıs tarihinde çok ciddi bir çöküş yaşanmıştı. Bu tarihten bu yana, ilk kez geçtiğimiz hafta günlük BTC transfer miktarı 260 bin BTC seviyesine ulaştı. IntoTheBlock, bunun BTC balina sayısındaki artışa işaret ettiğini bildirdi.

  Tezgah Üstü Masalarının BTC İşlemlerinde Belirgin Artış

  Glassnode verilerinde ise balinaların düşüşte BTC biriktirdiği görülüyor. Ciddi boyutlarda transferlerin yapılması ve balinaların düşük seviyelerde BTC toplaması, Bitcoin yatırımcılarını umutlandırıyor. Bu verilerin yanı sıra kripto evreninde tanınan, “BTC Archive” isimli Twitter hesabı da paylaştığı grafik ile tezgah üstü (OTC) masalarının BTC işlemlerinde belirgin artışlar yaşandığını gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle