Balancer (BAL) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Piyasa volatilitesinden bağımsız şekilde kazanç elde etmeye imkan sunan Balancer oldukça ilginç bir proje. Bu yazımızda Balancer projesi ile piyasaya çıkan BAL Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, gelecekte ne olur gibi sorulara yanıtlar vereceğiz.

  Balancer (BAL) Coin Nedir?

  BAL Coin, kendi kendini dengeleyen ağırlıklı portföye ev sahipliği yapan Balancer platformunun yerel kripto para birimidir. Likidite sağlayıcı olan ve fiyat sensörü olarak görev üstlenen BAL Coin, yatırımcılara alım-satım harici karı sunan bir aracıdır. BAL Coin sahipleri likidite havuzlarına katkı sağlayarak, $BAL şeklinde yeni kazançlar elde ederler. Ethereum blok zincirinde geliştirilen BAL Coin, 2020 yılında otomatik piyasa yapıcı rolüyle çıkarılmış bir tokendır.  

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Balancer (BAL) Coin projesi özel havuzları ve paylaşımlı havuzları yatırımcılara sunmak amacıyla gerçekleştirilen bir projedir. Bu likidite havuzların kullanılabilen BAL Coin’in geliştirilmesi ise projenin diğer temel amacı. Proje ile hedeflenen Balencer’daki özel havuzlarda tek bir yatırımcıya ait likidite sağlama alnını yaratmak, paylaşımlı havuzlarda ise jeton ödüllerinden yararlanacak birden fazla bireysel yatırımcıyı toplamaktır. Proje hakkında daha kapsamlı bilgiye https://balancer.fi/whitepaper.pdf linkinden erişebileceğiniz Whitepaper’ı okuyarak ulaşabilirsiniz.

  BAL Coin Yorum

  BAL Coin hakkında yapılan yatırımcı ve analist yorumları incelendiğinde olumlu ifadeleri görmek mümkündür. Her iki tarafta ortak likidite havuzlarında elde edilen fırsatları övüyorlar. Likidite sağlayıcısı yani LP olmak isteyen herkesin BAL Coin bakiyesi ile Balancer ortak havuzuna katılım sağlayabildiği yorumlarda belirtilmiştir. Bu katılımcıların ise Balancer havuz jetonlarıyla yani BPT’ler ile periyodik olarak ödüllendirildikleri belirtiliyor. Hem analistler hem de yatırımcılar bu işlemin volatiliteden korunarak kazanç sağlamak için uygun bir yol olduğunu yorumlarında ifade etmişler. 

  Balancer Coin Geleceği

  Analistlere göre BAL Coin alıma değer bir kripto para birimi olarak, gelecekte iyi noktalara ulaşabilir. Aayush Jindal, Michael Van de Poppe gibi isimler BAL Coin’in 2021 senesi Mayıs ayını değer kazanımı üzerinden kapatabileceğini tahmin ediyorlar. Bu kapsamda BAL Coin’in Mayıs sonuna doğru 75 dolar ile 80 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıkladılar. 2021 senesi Ağustos sonunda ise BAL Coin fiyatının 85 dolar düzeyine ilerleyebileceğini belirttiler.

  Fiyatı Ne Kadar?

  Şuan itibari ile en güncel verilere baktığımızda 1 BTC fiyatı %Balancer+try% TL. Döviz cinsinden ise %Balancer+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Balancer fiyatı 24 saatte %Balancer+yuzde%.

  BAL Coin fiyatı kripto para piyasası volatilitesine bağlı şekilde anlık değişimleri gündeme getirebilir. Güncel fiyat takibi sonrasında yatırım pozisyonun alınması daha doğru olacaktır.

  Balancer (BAL) Coin Nasıl Alınır?

  Balancer (BAL) Coin almak için uygulaması gereken aşamalar:

  • 1. Adım: BAL Coin, Coinbase Pro, Binance, Huobi Global gibi işlem hacmi geniş borsalarda yer alıyor. Evvela seçilen borsaya erişim gerçekleştirilmesi gerekir. 
  • 2. Adım: Borsa hesabını oluşturmak ve hemen ardından sistemin sunacağı KYC (kimlik tanımlama) adımlarının tümünü tamamlamak gerekir.
  • 3. Adım: Hesabın aktifleşmesi ardından borsanın “para yatır“ sekmesine giriş yapılarak belirli miktarda para hesaba yatırılmalıdır.
  • 4. Adım: Satın alma işlemi için bakiyeye sahip olduktan sonra borsadan BAL Coin paritesinin bulunduğu işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Bu bölümde belirlenen uygun bir fiyattan veya güncel fiyat tutarından BAL Coin alım emri verilir.
  • 6. Adım: Satın alma emri onaylandığında hesaba gelen BAL Coin miktarı sanal cüzdanda saklanabilir veya güven koşullarını bir adım öne almak için donanım cüzdanda BAL Coin saklamak tercih edilebilir.

  Tüm bu adımlar doğru şekilde izlendiğinde BAL Coin alımı başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Balancer (BAL) Coin avantajları şu şekildedir:

  • Oylamalar İle Kazanç Sağlama: Yüksek miktarda BAL Coin sahibi olan kişiler Balencer’da sadece kendilerine ait olan ve ortak havuz modelinde olmayan özel likidite havuzlarına dahil olabilirler. Bu kapsamda havuzun tüm parametreleri bireysel olarak yönetilir ve yüksek likidite üzerinden yüksek kar elde etme şansı bulunur.
  • Akıllı Havuzlarda Kazanma: Bireysel havuzları seçmeyen ancak etkili kazanç sağlamak isteyenler Balance akıllı havuzlarına likidite katkısında bulunarak, akıllı sözleşmeler ile onaylanan ve güven sunan jeton ödülleri alırlar. 
  • Düşük Masraf: BAL Coin ile hem takas hem de transfer işlemlerinde oldukça düşük işlem ücretleri ödenir. 

  Dezavantajları Ne?

  Balancer (BAL) Coin dezavantajları:

  • Dönemsel Hız Düşüşü: BAL Coin Ethereum tabanında üretilmiş olan kripto para birimleri arasındadır. Son dönemlerde ise Ethereum’un ağ yüküne bağlı işlem hızında yavaşlama olduğu biliniyor. Bu yüzden BAL Coin alım-satım işlemlerinde dönemsel olarak bekleme süreleri uzayabilir. 
  • Saldırı Riski: BAL Coin her kripto para gibi sanal cüzdanlarda ağda oluşabilecek saldırıların riski ile karşılaşır. Donanım cüzdanda saklanarak korunur.
  • Bakiyeye Göre Kazanç: BAL Coin likidite havuzlarında kar elde etmek istenildiğinde her yatırımcı eşit şartlarda yer almaz. Bakiyesi fazla olan daha yüksek ödül alır.

  Sonuç

  Balancer projesi pasif gelir imkanı ile BAL coin kazandırarak ön plana çıkan bir kripto para birimi. Analistlerin geleceğe dair tahminlerini baz alarak bahsettik. Balancer akıllı likidite havuzlarında BAL Coin kazanmanın mümkün olduğunu açıklamış olduk. 2021 senesinde popüler olan BAL Coin eğer analistlerin yorumların yer verdikleri şekilde ilerlerse yatırımcılarına değer katabileceğe benziyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle