Binance CEO’su BTC ile Apple ve Tesla’yı kıyasladı

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin (BTC) fiyatındaki dalgalanmaları yorumladı. Zhao BTC’deki dalgalanmaların Apple ve Tesla hisselerinden az olduğunu belirtti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dünyanın en popüler kripto para birimi konumunda. 2009 yılında piyasaya sürülen Bitcoin, 2021 yılında popülaritesinde zirvesini yaşıyor. Uzun vadede sağladığı kazançlar ile milyonlarca insanın dikkatini çeken Bitcoin, bir konuda sürekli olarak eleştirildi ve eleştirilmeye de devam ediyor. Özellikle Bitcoin’i altın ile kıyaslayan birçok kişi, “dijital altının” çok volatil yapıda olduğunu ifade ediyor. Yanlış da sayılmaz zira Bitcoin, çift yönlü olarak öngörülemez fiyat hareketlilikleri sergileyebiliyor.

  Zhao’ya Göre BTC’deki Dalgalanma Apple ve Tesla’dan Az

  Binance CEO’su Changpeng Zhao da Bitcoin’i en çok eleştirildiği yönünden ele aldı. Changpeng Zhao, piyasa değeri ile en büyük kripto paradaki dalgalanmanın, benzer piyasa değerlerine sahip Apple ve Tesla şirketlerin hisselerinden muhtemelen daha az olduğunu savundu.

  Woobull’dan alınan veriler, BTC’deki 60 günlük dalgalanmanın 2021 başından bu yana azaldığını gösteriyor. Öte yandan yatırım araştırma platformu AlphaQuery’den alınan verilerde, Tesla ve Apple hisselerinin aynı süreçte 60 günlük dalgalanmalarının hala ciddi ölçüde düşük seviyelerde seyrettiği görülüyor. Changpeng Zhao, Pazartesi günü Bloomberg TV ile bir röportaj gerçekleştirdi. Zhao, açıklmasında kripto paradaki dalgalanmanın hisselerdekinden farklı olmadığını ifade etti. Zhao “Dalgalanma her yerde var… Kripto paralara özgü bir şey değil” sözlerini dile getirdi.

  Zhao Volatiliteden “Sürü Zihniyetli” İnsanları Sorumlu Tutuyor

  Changpeng Zhao, kripto paralarda görülen yüksek dalgalanmanın temellerine ilişkin bir yorum dile getirdi. Zhao’ya göre yüksek dalgalanmaların nedenlerinden biri, kripto para projelerine gerçek savunucuları kadar bağlı olamayanlar. Zhao, bu kişilerin esas motivasyon kaynaklarının getiri olduğunu ileri sürdü. Zhao konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Gerçek anlamda araştırma yapanlar yerine, sürü zihniyetine sahip çok fazla insan var. Ne zaman olumsuz bir haber olsa, sürü zihniyetine sahip olanlar kaçıyor. Olumlu bir haber olduğunda ise projelere akın ederek dalgalanmaya sebep oluyorlar.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle