Kripto Para

Musk yine devrede! Floki paylaşımı ne anlama geliyor?

  Sosyal medyadan yaptığı kripto para paylaşımları ile 2021 yılında kripto para piyasalarında seyri değiştiren Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, uzun bir sessizliğin ardından yeniden ortaya çıktı. Musk, sahiplendiği yavru köpeğin fotoğrafı ile ilgili bilgi verdi, piyasalarda MEM token heyecanı artış gösterdi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para piyasalarındaki seyri 2021 yılında ciddi ölçüde değiştirmeyi başardı. Ocak ayı sonlarında ve Şubat ayı başlarında yaptığı Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) paylaşımlarıyla hem bu kripto paralar özelinde hem de genel anlamda kripto para piyasalarında etkili bir isim haline gelen Musk, bir süredir bu konuda sessizliğini koruyordu. Eylül ayı başlarında Floki cinsi bir köpek sahiplenen Musk, bu hamlesiyle bile kripto para piyasalarında DOGE ve Shiba Inu (SHIB) gibi kripto paralarda değer artışı yaşanmasını sağlamıştı.

  Musk, Floki Inu Yatırımcılarını Heyecanlandırdı

  Eylül ayı başlarında Floki cinsi bir yavru köpek sahiplendiğini bir fotoğrafla belirten Musk, bu haberi verince, Binance Smart Chain (BSC) üzerinden piyasaya sürülen Floki Inu’nun değer artışı yaşamasını sağlamıştı. Musk’ın paylaştığı fotoğraf ile söz konusu dönemde, Dogecoin benzeri bir kripto para birimi olan Floki Inu, yaklaşık %100 oranda değer artışı yaşamıştı. Elon Musk, Twitter üzerinden bir kullanıcının yaptığı paylaşıma yanıt vererek, Floki cinsi köpeği ile ilgili bir fotoğraf daha paylaşacağını dile getirdi. Musk’ın bu paylaşımı, haliyle yatırımcıları bir kez daha heyecanlandırdı.

  Elon Musk’ın Twitter Paylaşımı

  Twitter’da bir kullanıcı Elon Musk’a yönelik bir tweet attı. Kullanıcı söz konusu paylaşımında “Beyaz model 3’ler ve Y’lerle (Tesla) dolup taşıyoruz. Lütfen serbest renkleri başka bir renkle değiştirin, teşekkürler. Örneğin gümüş, gümüş geri getirmek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca Floki nerede?” sözlerine yer verdi. Bu paylaşıma Elon Musk da “İyi bir nokta, ekiple tartışacağız. Floki fotoğrafı da yarın” sözleriyle yanıt verdi.

  DOGE Yatırımcıları Da Heyecanla Bekliyor

  Elon Musk’ın, Floki cinsi köpeğinin fotoğrafını daha önce paylaşarak kripto paranın fiyatında %100’lük bir artış yaşanmasını sağlaması, bu paylaşımı ile birlikte heyecanı arttırdı. Her ne kadar artık Dogecoin, Musk’ın paylaşımlarına daha az duyarlı hale gelmiş olsa da Musk’ın son paylaşımı ile birlikte DOGE kullanıcıları da heyecanla beklemeye geçti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle