Ampleforth (AMPL) Coin Nedir? AMPL Token Nasıl Alınır?

  Son dönemde en çok talep gören altcoin projeleri arasında Ampleforth (AMPL) coin de yer almaktadır. Ethereum tabanlı kripto para birimlerinden AMPL coin nedir, nasıl alınır, avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. 

  Ampleforth (AMPL) Coin Nedir?

  Ampleforth projesi, algoritmik olarak ayarlanmış dolaşım arzına sahip, Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Aslen Fragments olarak adlandırılan Ampleforth, 2018 yılında girişimciler Evan Kuo ve Brandon Iles tarafından ortaklaşa kurulmuştur. Proje, Coinbase borsasının kurucusu Brian Armstrong da dahil olmak üzere yatırımcılardan 4,75 milyon dolar topladı ve girişim firmaları True Ventures ve Pantera Capital kaydetmiştir. Projenin yerel kripto para birimi AMPL conidir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Ampleforth projesinin temel amacı, arz enflasyonuyla değeri düşmeyecek ve diğer kripto paraların, özellikle de Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerinden etkilenmeyecek bir varlık sağlamaktır. Bu varlık sayesinde, yeni merkeziyetsiz ekonominin temel parası olma hedefi takip edilmektedir. Kripto para yatırımcılarından büyük ilgi gören Ampleforth projesinin detayları ve Whitepaper’ı hakkında merak ettiklerinizi https://www.ampleforth.org/papers/ bağlantı adresinde bulabilirsiniz. 

  AMPL Coin Yorum

  Ampleforth projesi, Kuo'nun orjinal girişimi olan Pythagoras Pizza'ya teslimat yapabilecek kişiler gibi, ekonomik ekonomi çalışanlarına kripto varlıkları ihraç etmenin bir yolu olarak piyasaya sürülmüştür. Bu altyapısı sayesinde kripto para uzmanlarının onayını alan AMPL coin hızla değer kazanmaya başlamıştır. Özellikle ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase desteğini alan AMPL coin yatırımcıların büyük ilgisiyle karşılaşmaktadır. 

  AMPL Coin Geleceği 

  Stabilcoin olarak bilinen AMPL kripto para birimi, bu kripto varlıklarının diğer varlıklarla fiyat paritesi elde etmesini sağlamaktadır. Örneğin DAI, Maker protokolünde kilitli varlık sepetleri tarafından desteklenirken USDT, geleneksel bir emanetçide dolar mevduatı ile desteklenir. Bu rakiplerine kıyasla Ampleforth, fiyat istikrarını sağlama yönteminde diğer stabilcoinlerden farklıdır. Farklı yönleri sayesinde AMPL coin daha çok talep görmektedir.

  Ampleforth (AMPL) Token Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 AMPL fiyatı %ampleforth+try% TL. Döviz cinsinden ise %ampleforth+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ampleforth fiyatı 24 saatte %ampleforth+yuzde%.

  2021 yılında tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi AMPL coin fiyatı da boğa piyasası trendlerinden olumlu etkilenmiştir. Yeniden zirve seviyelere ulaşması beklenen AMPL coin için uzmanlar güncel piyasa trendlerine göre yatırım yapılmasını tavsiye etmektedir. Bu yüzden AMPL coin alırken destek ve direnç noktalarına dikkat edilmelidir. 

  Ampleforth (AMPL) Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: Ampleforth (AMPL) coin satın almak için listeleme yapan FTX, KuCoin, Gate.io, Bitfinex borsaların web sitesine giriş yapın. 
  • 2. Adım: KYC bilgileri ile borsaya üye olun. 
  • 3. Adım: Hesabınıza para transferi yapın. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak AMPL Token alım emri girin.
  • 5. Adım: Satın aldığınız AMPL Token'ları borsada veya soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Ampleforth (AMPL) Token avantajları şunlardır:

  • Enflasyon gibi değer düşürücü unsurlardan etkilenmeyen Ampleforth projesi, bu yönüyle diğer varlıklar karşısında alım gücünü korumaktadır.
  • Önde gelen varlık koruma aracı ve önlenemeyen devalüasyondan zarar gören itibari paralara alternatif olarak caziptir.
  • Protokol, AMPL coin fiyatının çok yüksek olduğunu fark ederse, dolaşımdaki arzı artırır. Fiyatın fazla düştüğü durumlarda ise arz azaltılır. Bu sayede güvenli bir yatırım imkanı tanınmaktadır. 

  Dezavantajları Neler?

  Ampleforth (AMPL) CToken dezavantajları şunlardır:

  • Benzer projelerin piyasada öne çıkması AMPL coin talebini azaltabilir. 
  • Yüksek volatilitesi sebebiyle diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi AMPL riskli bir yatırım tercihidir.

  Sonuç Olarak

  Ampleforth, Ethereum üzerinde çalışan ve bir kullanıcı ağını ABD dolarına eşit bir değere sahip bir kripto varlığını sürdürmeye teşvik etmeye çalışan bir yazılımdır. Henüz 1 yıldır piyasada olan AMPL, FTX ve Bitfinex gibi popüler boralarda da listelenmiş durumda.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle