Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında Bitcoin ve önde gelen altcoin projelerinde düşüş sinyalleri ağırlık kazandı. 4 Haziran gününe yükseliş beklentisi ile başlamak isteyen BTC yatırımcıları Elon Musk’ın tweet’leri ardından yine gerileme hareketi ile karşılaştı. Bitcoin fiyatındaki düşüşün ardından altcoin fiyatlarında da düzeltmeler görüldü.

  4 Haziran Cuma gününde Bitcoin ve önde gelen altcoin projelerini etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında dünden gelen yükseliş hareketleri, Elon Musk tweet’inden sonra tersine döndü. Son dönemde Bitcoin destekçilerinin büyük tepkisini çeken ünlü milyarder, “Bitcoin ve kırık kalp emojisi” paylaşımıyla bir anda dikkatleri üzerine çekti. Bu tweet, Tesla’nın Bitcoin satacağı şeklinde yorumlanınca ani bir düşüş yaşandı. 

  Kripto para topluluğunda büyük tepki toplayan bu harekete rağmen Bitcoin balinaları yaklaşık olarak 2 milyar dolar değerinde BTC daha satın aldı. Santiment veri analiz şirketi, bu süreçte balinaların yaklaşık olarak 50 bin BTC satın aldığını aktardı.

  Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, ülkedeki bankaların kripto para yatırımcılarını uyarmak için kullandığı yöntemi eleştirdi. Bankalar, yatırımcılarına uyarıda bulunmak için Merkez Bankasının 2018’de yayımladığı fakat daha sonra uygulamadan kaldırdığı metni tercih etmişti. Shaktikanta Das bu genelgenin artık geçersiz olduğunu vurguladı. 

  CryptoQuant ve Glassnode gibi güvenilir firmalardan gelen analiz verileri, madencilerin Bitcoin’lerini nakde çevirmeye başladığını ortaya koydu. Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin fiyatı için olumlu mesajlar verdi. McGlone’a göre BTC fiyatının 100 bin dolar ihtimali, 20 bin dolar olma ihtimalinden çok daha fazla. 

  Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, makroekonomik trend bozulmadıkça ve rüzgar kripto para piyasasının arkasından esmeye devam ettikçe, Bitcoin satmanın delilik olacağını söyledi. Dijital varlık bankası Anchorage Digital, yaklaşık 200 yıllık bir ABD bankası olan BankProv ile yeni bir ortaklık kurarak kurumsal müşterilerine Ethereum destekli kredi vermeye başladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  4 Haziran Cuma gününde de Bitcoin ve önde gelen altcoin fiyatlarında düşüş sinyalleri öne çıktı. Son dönemde toparlanma çabası içine giren Bitcoin fiyatında yüzde 4.27 oranında gerilemeyle 36.919 dolar seviyesinden işlem görülüyor. ETH, BNB, ADA, DOGE ve XRP gibi popüler kripto para birimlerinin hepsinde düşüş trendi sürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle