Kripto Para

Altcoin fonlarında sürpriz yatırımlar: MANA, BAT ve LDO zirvede!

  Haftanın son iş gününde piyasaların kapandığı dakikalarda yaşanan İran-İsrail gerginliğiyle düşüşe geçen kripto paralarda beklenen fon çıkışı dalgası yaşanmadı. Ama altcoin fonlarında sürpriz girişler dikkat çekti.

  Geçtiğimiz hafta kripto para yatırım fonlarında değer düşüşü görüldü. Kripto para birimlerindeki düşüşe özellikle İran'ın İsrail'e insansız hava araçları ve füzelerle saldırması neden oldu. Ancak fon piyasası bunu tam olarak yansıtmadı. Cumartesi günü gerçekleşen saldırı, cuma gecesi piyasaların kapanışı sırasında başlayan düşüşün zirvesine denk geldi.

  Haftanın son iş gününde piyasaların kapanışına yakın yaşanan İran-İsrail gerginliği, kripto paralardaki düşüşe yol açtı. Ancak bu hareketler, fonlara tam anlamıyla yansımadı.  Kripto fonlarından net 126 milyon dolarlık çıkış yaşandı. Bitcoin 110 milyon dolar, Ethereum ise 29 milyon dolarlık satış gördü. Ayrıca altcoin fonlarında sürpriz girişler dikkat çekti. Yaşanan gelişmelerin özeti şu şekilde:

  SATIŞLAR SINIRLI SEVİYEDE KALDI

  CoinShares’in hazırladığı rapora göre, satışlar sınırlı seviyede kaldı. Bitcoin fonlarından 110 milyon dolar, Ether fonlarından ise 29 milyon dolarlık net çıkışlar gerçekleşti. Aynı dönemde Solana fonlarında da net 3.6 milyon dolarlık satış görüldü. Altcoin fonlarında ise şaşırtan girişler meydana geldi.

  Geçtiğimiz hafta pek çok altcoin fonunda, şaşırtan girişler yaşadı. Bu kategoride Decentraland (MANA), Basic Attention Token (BAT) ve LIDO’dan (LDO) gelen sürprizler öne çıktı. Bu token’ların fonları sırası ile 4.9 milyon, 2.9 milyon ve 1.8 milyon dolarlık yatırım aldı.

  POLKADOT FONLARI ARTIDA TAMAMLADI

  Geçen hafta önemli miktarda yatırım almış olan Polkadot (DOT) fonları, bu haftayı da 800 bin dolar yatırım alarak artıda bitirdi.

  Short Bitcoin fonları ise 3 haftadır devam eden çıkışların ardından 1.7 milyon dolarlık yatırım aldı. Litecoin fonlarına 1.6 milyon dolar ve XRP fonlarına da 300 bin dolarlık giriş olduğu gözlendi.

  ABD merkezli ETF’lerde ise net 145 milyon dolarlık çıkış yaşandığı görüldü. Grayscale ise yine başrolde olan ETF’lerdendi. Grayscale’in GBTC fonundaki net satış 751 milyon dolar oldu. BlackRock’ta 486, Fidelity’de ise 90 milyon dolarlık net haftalık giriş görüldü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle