Kripto Para

Elon Musk’ın McDonalds siparişi: DOGE ile ödeme

  El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, kripto piyasasındaki düşüşlerde sıkça kullanılan bir şakaya dahil olarak McDonalds göndermesi yapmıştı. Bu kez kriptolarla McDonalds’ı bir araya getiren isim Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk oldu. Ünlü CEO McDonalds’tan, Dogecoin’i (DOGE) ödeme yöntemi olarak kabul etmesini istedi.

  Kripto para piyasaları küresel anlamda içerisinde birçok şaka akımını da barındırıyor. Piyasalarda yaşanan sert düşüşlerde daha çok gündeme gelen bu şakalardan biri de McDonalds paylaşımlarıyla yapılıyor. McDonalds gibi fast food zincirlerinde iş bulmanın genellikle kolay olması, burada düşük maaş sisteminin işliyor olması gibi etkenlerle kripto paralarda düşüşler yaşanınca birçok yatırımcı da McDonalds şakası yapıyor. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele de geçtiğimiz haftalarda piyasada düşüşler görülünce kendisini McDonalds çalışanı olarak gösteren bir fotoğrafı profiline eklemişti.

  Tesla Dogecoin ile Ödemeleri Kabul Etmeye Başlamıştı

  Kripto para topluluklarının sık kullandığı McDonalds ironisi, Nayib Bukele’nin de tiye alması ile daha popüler bir hale geldi. Nayib Bukele’nin ardından bir McDonalds hamlesi de bu kez Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan geldi. Ancak Elon Musk, söz konusu paylaşımında şaka ya da ironi yapmadığını belli etti ve şirketten, Dogecoin’i (DOGE) ödeme yöntemi olarak kabul etmesini istedi. Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, geçtiğimiz günlerde Dogecoin ile ödeme almaya başladığını duyurmuştu.

  Musk, Teklif Kabul Edilirse Televizyonda “Happy Meal” Menüsü Yiyecek

  2021 yılında Twitter üzerinden yaptığı Dogecoin ve Bitcoin (BTC) paylaşımlarıyla kripto para piyasasının en etkin isimlerinden biri haline gelen Elon Musk, birçok kez hem yükselişlerde hem de düşüşlerde ciddi pay sahibi oldu. Musk, McDonalds’ın Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesi durumunda, televizyona çıkarak McDonalds’ın çocuk menüsü olarak bilinen “Happy Meal” menüsü yiyeceğini söyledi. Happy Meal, McDonalds’ın en ünlü ve en çok tercih edilen menüsü olarak da biliniyor.

  McDonalds, Twitter’daki Şakaların Farkında

  Elon Musk’ın, McDonalds’ın resmi Twitter hesabını ekleyerek yaptığı paylaşım sonrası dev fast food zincirinden henüz bir yanıt gelmedi. Ancak McDonalds, geçtiğimiz günlerde kripto para piyasasında gündeme gelen ironi ve şakalardan sonra “Hey Twitter’ın kripto hesapları nasılsınız?” sözleri ile bir paylaşımda bulunmuştu. McDonalds’ın, Elon Musk’ın “cazip” teklifine bir yanıt verip vermeyeceği, verirse nasıl bir yanıt vereceği merakla bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle