Kripto Para

Blockchain için oyun şirketine 2,3 milyon dolarlık dev yatırım!

  Kripto para sektörü ve sektörün uzandığı alanlar çeşitli farklı sektörler ile iç içe geçmeye devam ediyor. Blockchain tabanında eSpor turnuvaları düzenleyen ve bunu artık otomatik bir hale getiren Communtiy Gaming şirketi 2,3 milyon dolarlık yatırım aldı.

  Tüm dünyada kripto paralar birçok farklı sektör ile iç içe geçmeye başladı. Kripto paralar artık hayatın olağan akışında kabul görmeye başladıkça, farklı alanlarda kullanımları ve kabul görmeleri de artıyor. Bunun örnekleri daha önce birçok işletme, çeşitli konseptlere sahip şirketlerde görülmüştü. Şimdi ise oyun sektöründe bu yönde bir adım daha atıldı. Community Gaming, Blockchain tabanlı eSpor turnuvalarının geliştirilmesi için 2,3 milyon dolarlık yatırım aldı.

  Community Gaming ve Etkinlikleri

  Community Gaming şirketi, eSpor turnuvaları düzenleyerek çeşitli alanlarda oyuncularına ve müşterilerine hizmet veriyor. Şirketin bu noktada en önemli özelliği ise bu hizmetleri verirken Blockchain teknolojisini kullanıyor olması. Bu hizmetler arasında eSpor turnuvalarının yönetilmesi ve turnuva katılımcılarına anlık ödüller dağıtılması gibi etkinlikler bulunuyor. Hatta şirket zaman zaman turnuva katılımcılarına ödüllerini doğrudan kripto para olarak da verebiliyor.

  Kripto paraların benimsenmesi, şirketin ödül sisteminde kripto paraları kullanıyor olmasında elbette önemli bir etken. Turnuvalarda ve ödül dağıtımlarında Blockchain teknolojisinin kullanılıyor olması ile ilgili olarak da şirket yönetimi, bunun en iyi yol olduğunu düşünüyor. Şirket, akışın en iyi derecede ve hatta kusursuz sağlanabilmesi için Blockchain teknolojisinin kullanılmasının şart olduğunu ifade ediyor. Şirket yönetimi Blockchain ile oyuncuların güvende hissettiğini belirtiyor.

  Şirket eSpor Alanında Pazar Oluşturabileceğini Düşünüyor

  Community Gaming ilk olarak yerel ağ tabanlı (LAN) turnuvlarda 2017 yılında faaliyetlerine başladı. Bu yöntem ile aynı yıl içinde şirket 200’den fazla etkinlikte boy gösterdi. Community Gaming CEO’su Chris Gonsalves yakın tarihli bir röportajında şirketin artık online etkinlikleri de yönetebilecek yapıya ulaştığını ve bu alanda eSpor konusunda ciddi bir pazar oluşturabilecekleri dile getirmişti.

  Yatırım Turunu CoinFund Yönetti

  Community Gaming şirketinin eSpor turnuvaları için topladığı 2,3 milyon dolarlık yatırım turunda CoinFund görev aldı. Bu yatırım turunu yöneten CoinFund, daha önce de Solana (SOL) ağında yatırım turunu yönetmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle