Kripto Para

ETH bu alanda BTC’yi sonunda geçti!

  Bitcoin (BTC) ağındaki aktif adres sayısı çok ciddi bir düşüş dalgası ile karşılaştı. Söz konusu adres sayısı son 6 haftada yaklaşık %60 düşüş ile 1,3 milyondan, 500 bine kadar geriledi. 27 Haziran tarihinde Ethereum (ETH) ağındaki cüzdan sayısı, BTC ağındakine göre yaklaşık 200 bin fazla kaydedildi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ayından bu yana ciddi düşüşlerin pençesinde kaldı. Hala toparlanamamış olan Bitcoin’deki bu değer kayıpları, kripto para piyasasına ve yatırımcılara da doğrudan yansıyor. Bitcoin’deki bu haftalardır devam eden düşüş eğilimi, kendisini BTC ağındaki aktif adres sayılarında da gösterdi. Son 6 haftalık süreçte BTC ağındaki aktif adres sayısı yaklaşık %60 azalma ile 1,3 milyon seviyesinden, 500 bin seviyesine kadar geriledi.

  Bitcoin’deki aktif adres sayılarında azalma görülürken, bu alanda daha önce BTC’nin gerisinde kalan Ethereum (ETH), 27 Haziran tarihinde BTC’yi bu alanda geçmeyi başardı. Bu tarihte ETH ağındaki aktif cüzdan sayısı, BTC ağındaki aktif cüzdan sayısından 200 bin fazla kaydedildi. Ethereum, en son 2017 yılının başlarında aktif cüzdan sayısında Bitcoin’i geride bırakabilmişti.

  Mr. Whale’in Konuya İlişkin Paylaşımı

  Twitter’dan kripto para analizlerini takipçileri ile paylaşan ünlü analist Mr. Whale’in Bitcoin’de düşüş trendi beklediği biliniyor. Haftalık hareketli ortalamayı değerlendiren Whale, BTC ağındaki aktif adres sayılarında Nisan 2020’den bu yana en düşük seviyenin görüldüğünü ifade etti. Konuya ilişkin olarak Mr. Whale paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin’in Blockchain ağındaki aktif adresleri, Nisan 2020’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Bu veriler düşüş eğiliminde. Bitcoin talebinin çok hızlı bir şekilde kuruduğunu gösteriyor.”

  ETH Ağındaki Cüzdan Sayısı Artışa Zirvenin Hala Gerisinde

  BTC ağındaki aktif adres sayılarının bu kadar büyük ölçüde azalmış olmasında, Çin’den gelen madencilik yasaklama haberlerinin etkili olmuş olabileceği düşünülüyor. Öte yandan ETH ağındaki aktif adres sayısı, ETH fiyatının %10’luk düşüşüne rağmen artış gösterdi. Ancak yine de ETH bu alandaki zirvesini Nisan 2021 başında 900 bin ile yakaladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle