Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 8 Ekim 2021

  Son dönemde yükseliş hareketleri ile gündeme gelen kripto para piyasasında boğaların baskısı devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların genelindeki değer artışı yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Bugün de bazı altcoinler yükselişteyken bazılarında da satış hareketleri geldi.

  8 Ekim 2021 Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük kripto para Bitcoin'in son 1 haftada başlattığı yükseliş rallisi 8 Ekim’de devam ederken fiyattaki artış yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Bu performans sonucunda kazanç sağlayan Bitcoin adreslerinin sayısı, son 1 aylık süre içinde en yüksek seviyesine ulaştı.

  ABD'de önümüzdeki aylar, Bitcoin ETF onaylanması açısından kritik bir önem arz ederken, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yeni bir adım attı. SEC, piyasada Bitcoin ETF'ine çok benzer bir yatırım fonuna onay verince, Bitcoin borsa yatırım fonları için de aynı beklenti oluştu. 

  Kripto para yatırım firması Galaxy Digital'ın CEO'su Mike Novogratz, kripto para piyasasında önümüzdeki haftalarda ciddi yükselişler beklediğini söyledi. Kripto para alımlarında ciddi bir talep artışı olmasına dikkat çeken Novogratz, yatırımcıların Bitcoin'in 100 bin dolara nasıl gelindiğini anlamayacağını belirtti. 

  Kaldıraçlı işlem borsası BitMEX'in CEO'su Alexander Hoptner, El Salvador'un Bitcoin'i yasal para ilân eden hamlesini diğer ülkelere örnek olacağını aktardı. Hoptner, 2022 yılı bitmeden en az 5 ülkenin daha Bitcoin'i yasal bir para olarak kabul edeceğini söylemesi dikkatlerden kaçmadı. 

  Altcoinlerde ise CoinShares anket sonuçları, bazı fon yöneticilerinin ikinci en büyük kripto para olan Ethereum'da daha fazla potansiyel gördüklerini ortaya çıkardı. Ünlü fon yöneticileri, gelecek aylarda ETH’nin daha büyük kazanç fırsatları sunacağını düşünüyor. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Borsalardan gelen güncel veriler, kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçildiğini gösteriyor. BTC fiyatı yüzde 1.35 oranında değer kazanırken 54.534 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde ise ETH, XRP ve DOGE fiyatlarında kısıtlı yükselişler gözlemleniyor. Günün en çok kazandıran altcoini yüzde 8’den fazla yükselen Solana (SOL) oldu. ADA ve BNB fiyatlarındaki gerileme ise yatırımcıları şaşırttı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle