Kripto Para

BTC’ye şüpheyle bakan milyarder Bitcoin’i övdü

  Oaktree kurucu ortaklarından Howard Marks, Bitcoin hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Lider kripto para birimi Bitcoin’e çok uzun zaman şüphe ile yaklaştığını açıklayan ünlü isim Bitcoin’in içsel  bir değeri olduğuna inandığını söyledi.

  Milyarder Howard Marks The Korea Economic Daily’e yaptığı açıklamalar ile Bitcoin hakkındaki fikirlerinin nasıl değiştiğini açıkladı. Bitcoin ilk popüler olduğu dönemde ona şüphe ile yaklaştığını açıklayan Marks, şüphelerinin ona kazandırmadığını belirtti. Yatırımcıların şüpheci olması gerektiği fikri ile hareket ettiğini açıklayan milyarder, Bitcoin ile ilgili eskiden hiç bilgi sahibi olmadığını fark ettiğini söyledi. Bitcoin hakkındaki ilk ve olumsuz tepkilerinden pişman olduğunu açıklayan Marks, tavrının yanlış olduğunu belirtti.

  Ünlü milyarder kısa süre önce yaptığı bir paylaşım ile de Bitcoin’e daha ılımlı yaklaşmaya başladığını belirtmişti. Ocak ayında oğlunun Bitcoin ile yakından ilgilendiğini ve onun sayesinde Bitcoin sahibi olduğunu açıklayan ünlü isim bu paylaşımı ile kripto paralara karşı olumlu bir tavır içine girmeye başladığını göstermişti. Howard Marks, açıklamalarında kripto paralar hakkındaki olumsuz tavrının bilgisizliğinden kaynaklandığını ve şimdi kripto paralarla ilgili her şeyi öğrenmek istediğini belirtti.

  Marks Bitcoin’den övgü dolu sözlerle bahsetti

  Howard Marks açıklamaları ile Bitcoin’in olumlu özelliklerinden bahsetti. Bitcoin’a karşı algısının değiştiğini kabul eden ünlü yatırımcı, Bitocoin’in birçok olumlu özelliği hakkında açıklama yaptı. Bitcoin ile 7 gün 24 saat sürekli olarak yatırım yapılabildiğini belirten Marks, devletin bu parayı takip edememesinin çok önemli bir özellik olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra çalınma ihtimalinin olmamasına vurgu yapan milyarder yatırımcı, Bitcoin’in birçok avantajı olduğunu açıkladı.

  Marks Bitcoin’in fiyat aralığı ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Lider kripto paranın sınırlı arzının ve her geçen gün artan talebinin olduğunu belirten Howard Marks, bu nedenle Bitcoin’in fiyatının çok daha fazla yükseleceğine inandığını söyledi.

  Bitcoin’in yükseleceğine inanmıyordu

  Howard Marks açıklamalarında Bitcoin’in 2017 yılındaki rallisine değinerek, o zamanlar Bitcoin’in içsel bir değeri olduğuna inanmadığını söyledi. Bitcoin’in o zamandan bu yana 10 kat değerlendiğini söyleyen ünlü yatırımcı o dönem Bitcoin yatırımı yapanların haklı çıktıklarını belirtti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle