Kripto Para

BTC balinaları devrede! Yaklaşık 100 bin BTC transfer edildi

  Kripto para takip platformu Whale Alert, 28 Temmuz öğlen saatlerinde yüklü miktarda gerçekleştirilen bir dizi Bitcoin (BTC) transfer işlemi tespit etti. 7 farklı işlemde gerçekleştirilen transferlerde yaklaşık 100 bin adet Bitcoin hareket ettirildi. Bu işlemler, balinaların harekete geçmiş olabileceği yorumlarını gündeme getirdi.

  Kripto para piyasalarında, bir varlığın geleceğe yönelik nasıl bir yol izleyeceği genellikle balina hareketlerine bakılarak tespit edilmeye çalışılır. Bu varlık eğer ki Bitcoin (BTC) ise bu durum genel anlamda piyasanın neredeyse tamamını etkileyebileceği için daha büyük etki yaratabilir. Kripto para takip platformu Whale Alert, 28 Temmuz öğlen saatlerinde tam da bu şekilde yüklü miktarlarda hareket ettirilen Bitcoin işlemlerini tespit etti. Bu transferler, akıllara BTC balinalarının harekete geçtiği düşüncesini getirdi.

  Twitter üzerinden işlemlerin detaylarını paylaşan Whale Alert’ın verdiği rapora göre söz konusu işlemler yaklaşık bir saat içinde gerçekleştirildi. Rapora göre bu bir saat içinde ABD’nin en büyük kripto para borsası ile bilinmeyen cüzdanlar arasında 93 bin 58 adet BTC taşındı. Bu Bitcoin’lerin 24 bin tanesi Coinbase ile bilinmeyen cüzdanlar arasında, kalan 69 bin 58 tanesi de tamamen bilinmeyen cüzdanlar arasında transfer edildi.

  Her İşlemde Yaklaşık 10 Bin BTC Hareket Ettirildi

  Whale Alert, söz konusu transferin 7 farklı işlemde gerçekleştirildiğini yazdı. Söz konusu işlemlerin her birinde yaklaşık 9 bin 900 adet ile 9 bin 700 adet arasında Bitcoin hareket ettirildi. Toplamda ise 69 bin 58 adet BTC hareket ettirilmiş oldu. Whale Alert, kısa bir süre önce de 24 bin adet BTC’nin Coinbase ile iki bilinmeyen cüzdan arasında hareket ettirildiğini raporlamıştı.

  Transferlerin Boyutları

  Söz konusu 7 işlem toplamda 2 milyar 745 bin 15 dolara tekabül ediyor. Whale Alert’in daha önceki raporladığı 24 bin BTC transferi de 953 milyon 985 bin 600 dolara denk geliyordu. Whale Alert tarafından raporlanan 7 işlem öğlen saatlerinde gerçekleştirildi. Platform, bundan 7 saat önce de Coinbase üzerinden gerçekleştirilen 2 farklı transfer işlemini raporlamıştı. Söz konusu transferlerin toplam tutarı yaklaşık 3,7 milyar dolar tutarında kaydedildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle