Kripto Para

57 bin doları gören BTC son 27 ayın zirvesinde!

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) gece saatlerinde hızlı yükselerek 57 bin 073 dolar seviyesini test etti. En son Kasım 2021’de bu seviyeyi gören BTC için “Yeni rekor kıracak” söylentileri artış gösterdi.

  BTC öncülüğünde başlayan kripto para rallisinde dün gece saatlerinde önemli gelişmeler yaşandı. Özellikle gece yarısından sonra hız kazanan rallide BTC fiyatı 57 bin 073 dolara kadar yükseldi. Kripto para piyasasında boğa sezonunun giderek daha fazla etkisini gösterdiği bu dönemde yatırımcılar yeni rekor beklentisine girdi.

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatının 57 bin 073 dolarlık seviyeyi görmesi, son 27 ayın en zirvesi olarak kayıtlara geçti. En son Kasım 2021’de bu seviyeyi test eden BTC’de yükseliş trendi sürüyor. Kripto para yatırımcıları 69 bin dolarda olan ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) rekorunun yeniden kırılacağı yönünde beklentilerini arttırmış durumda.

  BTC Fiyatı Son Yılların Zirvesinde

  BTC fiyatındaki yükseliş ABD borsalarının kapanmasından sonra hız kazanmış ve son yılların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Gecenin ilerleyen saatlerinde kâr satışları ile karşılaşan BTC yaklaşık 1.200 dolarlık bir geri çekilme yaşadı. Buna rağmen BTC güncel olarak 55 bin 750 dolar seviyesi ile son 24 saatte yüzde 8 oranında değer kazanmış görünüyor.

  BTC fiyatındaki bu yükseliş popüler altcoin fiyatlarını da hareketlendirdi. ETH fiyatı yüzde 3’ün üzerinde artışla 3 bin 217 dolarlı seviyelerden işlem görüyor. En büyük kripto para birimi BTC’nin sert yükselişine rağmen altcoinlerde daha kısıtlı bir artış olması dikkatlerden kaçmadı.

  BTC’de Düzeltme Beklentisi Arttı

  BTC’nin sert yükselişi kaldıraçlı işlem piyasasındaki tabloyu değiştirdi. Güncel raporlara göre son 24 saatte 370 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti. Bunların 268 milyon doları, BTC fiyatında düşüş bekleyen short pozisyonlardan oluşurken 102 milyon dolar ise long pozisyonlardan oluştu.

  Analistler, BTC fiyatındaki sert yükselişin ardından yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini söyledi. Uzmanlara göre BTC ve altcoinlerde hızlı yükselişlerin ardından fiyat düşüşleri normal karşılanıyor. Bu nedenle BTC’de düzeltme beklentisinin daha da arttığı söylenebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle