Kripto Para

XRP balinaları taarruza geçti! Borsalara akış var

  Whale Alert verilerine göre 4 Mayıs tarihinde, sadece 16 saat içinde ABD ve Asya’daki büyük ölçekli kripto para borsaları tarafından yaklaşık 200 milyon Ripple (XRP) transfer edildi. Bu hareketlilik, XRP balinalarının tekrar harekete geçtiğine işaret ediyor.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Aralık 2020’de Ripple şirketine dava açtı. Hala devam etmekte olan davanın ilk dönemlerinde XRP, davadan dolayı çok büyük darbeler yedi. Dava ile birlikte değer kayıplarına başlayan XRP, çeşitli kripto para borsalarının delist kararı ile daha derin değer kayıpları yaşadı. Bu süreçte XRP yaklaşık %80 oranında değer kaybı yaşadı ve 33’teb fazla platform XRP işlemlerini durdurdu. Ancak davadan Ripple lehine çıkan kararlar ile bazı platformlar yeniden XRP’yi listelemeye başladı.

  16 Saatte 200 Milyon XRP Transferi Gerçekleşti

  Kripto para borsalarında XRP hareketlilikleri yeniden canlanmaya başlayınca, bu durum XRP fiyatına da etki etmeye başlamıştı. Ancak Mayıs ayında piyasadaki genel çöküş, haliyle XRP fiyatını ve XRP hareketliliklerini de olumsuz anlamda etkiledi. Ancak Whale Alert tarafından paylaşılan XRP verileri, balinaların yeniden harekete geçtiğini ortaya koydu. Whale Alert verilerine göre 4 Mayıs tarihinde, sadece 16 saat içinde 200 milyona yakın XRP token’i büyük ölçekli kripto para borsalarında transfer edildi.

  İşlemlerin Boyutları ve Adresleri

  Verilere göre 3 kripto para borsası arasında 195 milyon XRP hareket ettirildi. İşlem gerçekleştiği sırada bu XRP’lerin tutarı 131 milyon 742 bin 145 dolara denk geliyordu. Söz konusu transfer işlemlerinde 3 kripto para borsası sahne aldı. Whale Alert verilerine göre işlemler sırasıyla şu şekilde gerçekleşti:

  1. 109 milyon 678 bin 062 XRP (74 milyon 586 bin 574 dolar) Bybit’ten, Binance’a taşındı.
  2. Kalan 3 diğer işlem Poloniex borsasında gerçekleştirildi. (28 milyon 500 bin XRP transfer edildi.)

  İşlemin Arkasında Ripple Olabilir

  Total çerçevede bakıldığında Poloniex borsasının yaklaşık 58 milyon dolarlık (85 bin 500 token) transfer işlemine sahne olduğu görülüyor. İşlemlerin, Ripple tarafından 2018’den beri yapılan ay başlarındaki 1 milyar XRP’nin emaneten çıkarılma işlemleri kapsamında yapılmış olabileceği tahmin ediliyor. Ripple bu işlemi rutin olarak gerçekleştiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle