Bitcoin kırılma noktası hakkında Citi analistlerinden rapor

  Kripto para piyasalarını yakından takip eden Citi analistleri, son raporlarında yine Bitcoin fiyatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Uzmanlar, Bitcoin’in kırılma noktasına geldiğini ve patlama yapacağını söyledi…

  Kripto para yatırımcıları, bu sektörün önde gelen analist ve uzmanların raporlarını da büyük bir dikkatle takip ediyor. Dev finans kuruluşlarından biri olan Citi analistleri kripto para birimleri ve Bitcoin hakkında yeni bir rapor yayınladı. Kripto para uzmanları bu raporda Bitcoin fiyatının geleceği hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

  Bitcoin piyasası uzun yıllar boyunca bireysel yatırımcının hareketlerine göre şekillendi. Ancak bu durum, 2020 yılı başlarından itibaren Tesla, Mastercard, MicroStrategy gibi dev kurumsal şirketlerin Bitcoin yatırımından sonra değişti. Finans dünyasının ünlü ve uzman isimlerinden oluşan Citi ekibi, bu gelişmelere bakarak Bitcoin hakkında yeni bir analiz raporu hazırlayıp yayınladı. 

  Bitcoin Fiyatında Patlama Beklentisi

  Kripto para uzmanları, Bitcoin fiyatının geçmişten günümüze gelen performansını inceledi. Onun artık bir kırılma noktasına gelmiş olabileceğini belirten analistler, Bitcoin fiyatında yeni bir ralliyi başlatabilecek potansiyelde görülüyor. Bitcoin bu sürecin sonunda ya uluslararası ticaret işlemlerinin standart parası haline gelecek, ya da spekülasyonlar sebebi ile patlama yaşanacak. 

  Uzun zamandır kripto para sektörünün ana gündem maddelerinden biri olan Bitcoin fiyatının geleceği hakkında Citi analistlerinden dikkat çekici bir açıklama geldi. Bitcoin geleceğinin değerlendirildiği bu raporda analistler şunları söyledi: “Bitcoin, dünya ticaretinde tercih edilen para birimi olabilir. Çünkü o değişen para politikalarına karşı bağışıklı, döviz işlemi gerektirmiyor, neredeyse anlık olarak işlem yapabiliyor ve işlem iptali endişesini ortadan kaldırıyor.”

  BTC Önündeki Risklere Dikkat

  Bitcoin’i daha fazla insanın ve kuruluşun tercih etmesi halinde ticari amaçlı BTC kullanımının yaygınlaşacağı düşünülüyor. Kripto para uzmanlarından oluşan Citi ekibi, Bitcoin’in özellikleri sebebi ile bu potansiyeli taşıdığını aktardı. Yayınlanan Bitcoin analiz raporunda şu ifadelere yer verildi: “Bitcoin’in önünde çok fazla risk ve engel var. Fakat bu engelleri, Bitcoin geleceğinin önündeki fırsatlarla karşılaştırdığımızda onun bir kırılma noktasına olduğunu görüyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle