Kripto Para

56 milyon dolarlık BTC transferi! Balinaların satış planı

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) 27 bin doların üzerinde tutunma savaşı verirken önemli gelişmeler yaşandı. Balina hareketlerini takip eden PeckShield, 6 yıldır hareketsiz olan bir balinanın 56,3 milyon dolarlık transfer yaptığını duyurdu.

  Kripto para piyasasında volatilitenin giderek arttığı bu dönemde yatırımcılar piyasaya yön verebilecek gelişmeleri izliyor. Yüklü miktarda BTC tutan cüzdan adreslerinin bu dönemde satış yapıp yapmayacağı en çok merak edilen konular arasında. BTC fiyatı 27 bin doların biraz üzerinde işlem görürken uzun süredir hareketsiz duran bir balina daha harekete geçti.

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği PeckShield firması, X hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Blockchain güvenlik şirketinden gelen paylaşımda bir BTC balinasının 6 yıldır hareketsiz durumda olan 2 bin 100 adet BTC’yi transfer ettiği belirtildi. Yaklaşık 56,3 milyon dolara denk gelen bu BTC’lerin taşındığı adresin satış yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

  2017’de Aldığı BTC’leri İlk Kez Taşıdı

  PeckShield, güncel fiyatıyla yaklaşık 56,3 milyon dolar eden BTC transferiyle ilgili detayları paylaştı: “19 Ekim 2017’de yaklaşık 2.100 Bitcoin (o zamanlar değeri yaklaşık 11,8 milyon dolar) alan ve 6 yıldır hareketsiz olan BTC adresi bu BTC’leri yeni bir adres olan “1LGnp5…GgM’ye” taşıdı. Bu BTC’lerin şimdiki değeri 56,3 milyon dolardır.” Piyasada 6 yıldan fazla süredir atıl durumda olan BTC’lerin satılabileceği iddiası yatırımcıları tedirgin etti.

  BTC’de Satış Baskısı Yatırımcıları Korkuttu

  Yıllardır hiçbir alım veya satım işlemi yapmayan cüzdanın bu hareketi, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararından önce gerçekleşti. Bu hafta FED’in faiz politikasına ilişkin önemli kararlar alması beklenirken piyasadaki spekülatif hareketler hız kazandı.

  Lider kripto para birimi BTC fiyatı inişli çıkışlı bir grafik çizerken son olarak 27 bin doların üzerinde tutunma savaşı veriyor. Yaklaşık 6 yıldır hareketsiz duran BTC balinasının bu hamlesi kripto para topluluğunda FED’in faiz kararından önce satış gelebileceği endişesine yol açtı. Ancak balinanın yeniden yatırım yapabileceği gibi bir ihtimal de göz önünde bulundurulması gerekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle