Kripto Para

Boğa sezonu FTX’e yaradı, gelirleri yüzde 1000 arttı!

  Bir dönem vermiş olduğu reklamlarla ve sponsorluk anlaşmalarıyla küresel düzeyde ses getiren kripto para borsası FTX’in 2020 yılında geliri 90 milyon doların altındaydı. Borsanın 2021 yılında geliri 1 milyar doları aştı. Böylece şirketin gelirleri 2021 yılında %1000 oranda artış göstermiş oldu.

  Kripto paralar ve genel olarak kripto para ekosistemi 2021 yılında tüm dünyada ana akımda yer edinmeyi başardı. Bu durum yalnızca kripto para birimleri üzerinden değil, kripto paralarla ilgili ve bağlantılı hemen hemen tüm sektörler üzerinden ortaya çıktı. Kripto para odaklı şirketler, kripto paraların birçok farklı alanda ses getirmesi gibi faktörlerin bir araya gelmesi, 2021 yılını kripto para ve kripto para odaklı şirketler için kazanç yılına çevirdi. 2021 yılında gelirlerini en çok artıran şirketlerden biri de kripto para borsası FTX oldu.

  FTX Gelirlerinde Yüzde 1000 Artış

  Geçtiğimiz yıl NBA takımlarından Miami Heat’in salon ismini satın alan, SuperBowl için reklamlar veren, birçok sponsorluk anlaşması imzalayan ve son olarak son aylarda “kurtarma” operasyonlarında birçok kripto para şirketine yardım eli uzatan FTX borsası, diğer birçok satın alma hamlesiyle de gündeme geldi. Borsanın özellikle de 2021 boğa sezonunda gelirlerini çok ciddi ölçülerde artırmayı başardığı belirlendi. Elde edilen verilere göre FTX borsasının 2020’de 90 milyon doların altında olan gelirleri 2021’de 1 milyar doların üzerine çıkarak %1000 oranda artış gösterdi.

  2020’de Gelirleri 90 Milyon Doların Altındaydı

  CNBC haberine göre kripto paraların rekorlar kırdığı 2021 yılında FTX borsası %1000 oranda artışla gelirlerini 1 milyar doların üzerine çıkardı. 2020 yılında gelir seviyesinin 90 milyon doların altında olduğu belirtilirken, haberde FTX borsası için “SBF’nin imparatorluğu” tanımı kullanıldı. Habere göre borsa 2020’deki 14 milyon dolardan 2021’de 272 milyon dolara yükseldi ve bir yıl öncesindeki 17 milyon dolarlık net gelirin ardından geçen yıl da 388 milyon dolarlık net gelir elde etti.

  “Değer Ne Olursa Olsun Rakamlar Doğru”

  FTX borsasının gelirlerine ilişkin gündeme gelen haber sonrası borsasının ünlü ve genç CEO’su Sam Bankman-Fried da haberde verilen rakamları doğruladı. Aynı zamanda yatırım şirketi Alameda’nın da kurucusu olan SBF, bu yıl TIME dergisi tarafından “En etkili 100 insan” arasında gösterildi ve SBF yaptığı açıklamada “Değer ne olursa olsun rakamlar doğru” ifadelerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle