Ünlü analist BTC'deki yükselişin sebeplerini sıraladı

  Kripto para piyasasında 2022 yılında görülen sert düşüşün ardından rüzgar tersine dönmeye başladı. Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç aydır 25 bin dolar ile 30 bin dolar arasında gidip gelirken usta analistten önemli açıklamalar geldi.

  Finans dünyasının tanınmış isimlerinden Dave Weisberger, kripto paraların geleceğini değerlendirdi. BTC ve kripto paralarda uzun süren ayı piyasasının sonuna gelindiğini ifade eden analist, konsolidasyon sürecinin devam ettiğini hatırlattı. Weisberger’e göre BTC’yi bu fiyat aralığından çıkaracak sağlam sebepler bulunuyor.

  CoinRoutes kurucusu Dave Weisberger, son röportajında BTC’nin aylardır sıkıştığı fiyat aralığını değerlendirdi. Ünlü analiste göre BTC bu seviyeden yükselişe geçmesi için bazı kurumsal ve makro gelişmelerden etkilenecek. Uzmanlar, BTC için mükemmel bir fırtına oluşturan koşulların oluşmaya başladığına vurgu yaptı.

  Blok Ödülü Yarılanması BTC Fiyatını Uçuracak

  Özellikle spot BTC ETF başvurularının onaylanması ile birlikte BTC kurumsal yatırımcılar için güvenilir bir koruma sağlayacak. Weisberger, yükseliş fırtınası için güvensizlik ortamının devam ettiğini hatırlattı. Ancak, artan faiz oranları ve enflasyonla karakterize olan makroekonomik ortamdaki değişim sinyalleri BTC için umut veriyor.

  Weisberger, artan kurumsal ilgi ile birlikte BTC fiyatının uzun vadede artacağını düşünüyor. Fakat kısa vadede hale yüksek volatiliteli bir varlık olan BTC fiyatında sert hareketler görülmesi mümkün. Weisberger, röportajın bir bölümünde Nisan 2024’te gerçekleşmesi beklenen BTC blok ödül yarılanmasına değindi. Analiste göre bu olay, BTC fiyatının önümüzdeki yıl yüksek seviyeler görmesini sağlayacak.

  BTC Yatırımda Güvenli Liman Olacak

  BTC’nin riskli bir varlık mı yoksa riskten kaçınmayı sağlayan bir varlık mı olduğu sorusuna yanıt veren Weisberger BTC’nin tarihine bakıldığında riskli olduğunu söyledi. Hisse senetleri gibi diğer riskli varlıklar gibi hareket etme eğilimi olan BTC’nin yıllar içinde daha güvenli bir liman olması bekleniyor.

  Usta analiste göre BTC, ekonomik belirsizlik olduğu dönemlerde bir güvenli liman olarak tercih edilebilir. CoinRoutes kurucusu Dave Weisberger röportajının son kısmında BTC’nin gelecekte küresel bir para birimi olarak kullanılacağını öne sürdü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle