Kripto Para

Milyarder Kripto Yatırımcısından Şaşırtan BTC Tahmini

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı isimlerden Tim Draper, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatına ilişkin tahminde bulundu. Milyarder yatırımcı, BTC fiyatından 250 bin dolarlık seviyeyi telaffuz etmesi herkesi şaşırttı…

  Kripto para dünyasının bu sıralar gündemi Portekiz’de düzenlenen Lizbon Web Summit oldu. Kripto para sektörünün temsilcilerinin konuşmalar yaptığı toplantının katılımcıları arasında ünlü milyarder Tim Draper da vardı. Tim Draper, Bitcoin fiyat tahmini ile ilgili bir soruya varlığın 250 bin dolar seviyesine çıkabileceği yanıtını verdi. 

  Risk sermayedarı ve kripto para yatırımcısı olarak tanınan Tim Draper, kripto para topluluğunun takip ettiği isimler arasında yer alıyor. Ünlü yatırımcı, BTC için 6 ay içinde 250 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini söylemesi herkesi şaşırttı. Draper, kadınların gücüyle lider kripto para birimini bu fiyat seviyelerine çıkarabileceğine inandığını söyledi. 

  Kadınlar Bitcoin Fiyatını Uçuracak

  Teknoloji dünyasında Hotmail ve Skype gibi geniş kitlelere ulaşan şirketlerin ilk destekçilerinden biri olduğu bilinen Draper, şaşırtan bir öngörüde bulundu. Draper, kadın Bitcoin sahiplerinin ve yatırımcılarının, lider kripto para birimini geniş kitlelere ulaştırabileceğini söyledi. Bu ifadeler, kripto para topluluğunda yeni bir tartışma yaratırken bazı BTC yatırımcılarından destek gördü. Yatırım dünyasına ilişkin önemli araştırmalar ve raporlar yayınlayan New York Life Investment Management kuruluşu yeni bir araştırma sonucu yayınladı. Buna göre kadınlar ABD’deki toplam servetin yüzde 51’i üzerinde kontrol sahibi olmasıyla dikkat çekiyor. 

  Bitcoin Fiyatında Yükseliş Beklentisi

  Lider kripto para birimi Bitcoin, geçen yılın Kasım ayında 69 bin dolar seviyesine ulaşarak ATH rekoru kırmıştı. Bu seviyeyi gördükten sonra çok ciddi bir düşüş yaşayan Bitcoin, bir yıldır devam eden ayı piyasasıyla boğuşuyor. Özellikle Terra firmasının mayıs ayında çökmesi Bitcoin ve diğer kripto paralara olan güveni ciddi anlamda sarsmıştı. 

  FED’in agresif faiz politikası devam ederken Bitcoin fiyatının 20 bin dolarlı seviyelerde konsolide olduğu görülüyor. Sektör temsilcileri ve önde gelen analistler, faiz artırım politikasında yaşanacak yavaşlama ile birlikte kripto paraların yeniden yükseliş rallileri ile gündeme gelebileceğini belirtiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle