Kripto Para

Ünlü milyarder BTC konusunda yanıldığını kabul etti

  Kripto para piyasasına ilginin her geçen gün artmaya devam ettiği bu süreçte Bitcoin hakkında fikri değişen yatırımcıların da sayısı artmaya başladı. Qaoktree Capital’in kurucuları arasında yer alan Howard Marks yaptığı son açıklama ile Bitcoin hakkında yanıldığını kabul etti. Ünlü isim 2017 yılında Bitcoin’in öz değeri olmadığını belirtmişti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in 2017 rallisinin ardından yaşadığı çöküş Bitcoin karşıtlarının haklı olduğu sonucunu yaratmıştı. O dönem Bitcoin’e eleştirel yaklaşan isimler arasında yer alan Howard Marks da Bitcoin’in değersiz bir varlık olduğunu iddia etmişti. 2017 rallisindeki çöküşün ardından lider kripto para biriminin 2020 2021 yıllarında gösterdiği yükseliş ise birçok yatırımcı ile beraber Marks’ın da fikirlerini değiştirdi. 

  Howard Marks CNBC’ye verdiği röportajda konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Marks 2017 yılında Bitcoin'in öz değeri olmadığını söylediğini hatırlatarak bu konuda yanıldığını kabul etti. Ünlü milyarder Bitcoin hakkında yaptığı yorumun elmas ya da altın için de yapılabilecek bir değerlendirme olduğunu belirterek, önceki açıklamalarının cahilce olduğunu söyledi. Howard Marks Bitcoin konusunda yanıldığını ve fikirlerinin değiştiğini açıkladı.

  Bitcoin’in sabit arzı onu önemli bir varlık yapıyor

  Howard Marks açıklamalarında arz talep dengesine karşı artık daha duyarlı davrandığını açıkladı. ABD doları ile Bitcoin arasında kıyaslama yapan ünlü isim Bitcoin’in sınırlı arzının onu daha değerli yaptığını belirtti. Ünlü milyarder ABD dolarının sınırsız şekilde basılabildiğini ancak Bitcoin arzının sınırlı olduğunu bu nedenle Bitcoin talebinin fiyat artışında çok belirleyici olduğunu belirtti.

  Bitcoin’e olan talebin her geçen gün arttığını açıklayan Marks, bunun da fiyat yükselişinin süreceğini gösterdiğini belirtti. Ünlü milyarder Bitcoin’in sadece fiyat odaklı olmadığını ve yatırımcılara farklı avantajlar da sunduğunu belirtti.

  Howard Marks Bitcoin’in avantajlarından bahsetti

  Howard Marks açıklamalarında Bitcoin’in fiyattan bağımsız olarak da sunduğu birçok avantaj olduğunu açıkladı. Marks yatırımcılara 7/24 işlem yapma seçeneği sunan Bitcoin’in anında finansal işlemleri mümkün kılmasının önemli olduğunu söyledi. Ünlü milyarder Bitcoin’in ekonomik mahremiyet konusunda da önemli bir noktada durduğunu belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle