Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 14 Aralık 2021

  Son dönemde yatay seyirdeki hareketleri ile gündeme gelen Bitcoin fiyatında bir düzeltme hareketi daha geldi. BTC fiyatında başlayan geri çekilme popüler altcoin fiyatlarına da olumsuz yansıdı. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki toparlanma sürecinin daha uzun sürebileceği belirtilirken, yatırımcılar uzun vadeli yükselişin devam etmesini bekliyor.

  14 Aralık Salı gününde BTC ve altcoin fiyatlarında yaşanan gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde davacılar Matthew Anderson ve Shawn Dolifka tarafından Tether şirketine toplu dava açtı. Bu davada en büyük stablecoin ihraççısı Tether şirketinin “yasadışı ve aldatıcı” eylemlerle bulunduğunu ve şirketin stabilcoin’inin yeterli dolar rezervleriyle bire bir desteklenmesi iddia edildi. 

  Lider kripto para birini Bitcoin fiyatındaki düşüşler devam ediyor. Günün en düşük seviyesi olarak kayıtlara geçen 45.672 dolar seviyesi yatırımcıları tedirgin etti. Birçok analist, 2021 sonunda BTC fiyatının 100 bin dolara çıkacağını söylese de bu ihtimal artık çok zor görünüyor.

  İngiltere Merkez Bankası (BoE) , kripto varlıklara karşı şüpheci yaklaşımını sürdürdü ve kripto destekçilerinin tepkisini çeken bir açıklama yaptı. BoE Finansal İstikrar Başkan Yardımcısı Sir Jon Cunliffe, kripto para birimlerindeki potansiyel riskin kripto paralardaki volatiliten kaynaklandığını vurguladı. 

  Brezilya borsası B3, 2022 yılında kripto piyasasına girmeyi planladığı iddia edildi. Buna göre B3, hizmet olarak varlık tokenizasyonu, dijital varlık saklama ve kripto (CaaS) alanındaki fırsatları araştırıyor.

  Altcoinlerde ise günün en önemli haberi Dogecoin (DOGE) cephesinden geldi. Tesla CEO’su Elon Musk şirketinin, Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Bu gelişme ardından DOGE fiyatı çok sert yükseldi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 2 oranında geri çekilme yaşanırken 47.619 dolardan işlem görüyor. Kripto para piyasası genelindeki düzeltme sonucu popüler altcoinlerden ETH, BNB ve SOL coin fiyatlarında yüzde 4 civarında değer kaybı yaşanıyor. Piyasadaki olumsuz tabloya rağmen gelen pozitif haberlerin etkisiyle DOGE fiyatı yüzde 25 oranında değer kazanmasıyla yatırımcısını sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle