Cem Yavuz

Elon Musk'tan Peter Schiff'e para açıklaması

  Elon Musk, Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada, Peter Schiff'e paranın ne olduğunu açıkladı.

  SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO'su Musk, Peter Schiff ile Twitter üzerinden bir konuşma gerçekleştirdi. Ek olarak Ethereum ve Bitcoin ile ilgili bazı görüşlerini de paylaştı. 

  Bitcoin'in göstermiş olduğu artış, varlığın toplam piyasa değerinin 1 trilyon doları aşmasını sağladı. Aynı şekilde Ethereum değeri de 2 bin doları aştı. Diğer kripto para birimlerinden de oldukça iyi performans gösterenler söz konusuydu. Ancak Elon Musk, Bitcoin ve Ethereum'un olması gerekenden daha yüksek olduğunu dile getirdi.

  Peter Schiff Yine Sahnede

  Ünlü BTC karşıtı ve altın böceği Peter Schiff, yine Bitcoin'i hedef almak için Twitter hesabını kullandı. Schiff Gold'un da başkanı olan altın böceği, BTC karşıtı tweet'leri ile tanınıyor. Daha önce Schiff, Bitcoin'in gelmiş geçmiş en büyük balon olduğunu ifade etmişti. 

  Bu defa ise Elon Musk'ın açıklamalarına atıfta bulundu. Elon Musk, geçtiğimiz günlerde, Bitcoin'in en az fiat paralar kadar kötü olduğunu dile getirmişti. Schiff de, tweet'e yanıt olarak, BTC'nin fiat paralardan da kötü olduğunu belirtti. Altının, hem Bitcoin'den hem de fiat paralardan daha iyi bir yatırım aracı olduğunu savundu. 

  Elon Musk ise, Schiff'in açıklamasına yanıt olarak, paranın takas sisteminden kaçısın bir parçası olduğunu ifade etti. 

  Elon Musk ayrıca, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının, olması gerekenin çok üzerinde olduğunu savundu. Musk'ın bu yorumu aslında şaşırtıcı değil. Çünkü varlığın değeri, Aralık 2020'den bu yana %190 artmış durumda. Aynı şekilde Ethereum da, o dönemden beri %240 oranında artış gösterdi.

  Elon Musk'ın şirketi Tesla, bu ralliden faydalanan şirketlerden bir tanesi oldu. Gelen haberlere göre, Tesla, araç satışlarından daha fazla geliri, Bitcoin yatırımıyla elde etti.

  Düzeltme Kapıda mı?

  BTC, yükseliş ivmesini devam ettirse de, insanların aklında hala, 2017 yılından sonraki ayı piyasası var. Bu nedenle konuya temkinli bir yaklaşım da söz konusu. 

  Ancak 2017 rallisi ile şimdiki ralli arasında da önemli bir fark bulunuyor. Zira o dönem, bireysel yatırımcıların akını ile bir ralli başlatılmıştı. Ancak artık kurumsal firmalar devrede ve BTC alımları çok daha yüksek bir seviyede yer alıyor. 

  Pandemi sürecindeki fiat paraların değer kaybından beri, Bitcoin yatırımları oldukça artmış durumda. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle