Kripto Para

“Cehennem gözü” dönüp dolaşıp Elon Musk’ı buldu

  Twitter’da 3 Temmuz tarihinde viral olan Meksika Körfezi’ndeki yangın görüntüleri, dönüp dolaşıp Elon Musk’ı buldu. Bitcoin (BTC) destekçileri “cehennem gözünü” işaret ederek, Musk’ın BTC hakkında yanıldığını söylemesi için baskı yapıyor.

  Meksika’nın Yucatan bölgesinde, deniz altında bulunan petrol boru hattındaki bir sızıntı sonrası okyanusun ortasında yangın çıktı. Okyanusun ortasında, birdenbire hızla yükselen alevler, ortaya ender rastlanan görüntüler çıkardı. Yangını söndürme çalışmaları sırasında çekilen görüntüler, kısa sürede sosyal medyada tüm dünyada paylaşım rekorları kırdı. Devlete bağlı petrol şirketi Pemex, yangının kontrol altına alındığını duyurdu. 3 Temmuz sabah saatlerinde yaşanan bu olay, dönüp dolaşıp Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ı buldu.

  BTC Destekçileri Elon Musk’a Baskı Yapıyor

  Meksika Körfezi’nde sızan petrolden kaynaklı çıkan yangın, okyanus sularının ortasında dev bir ateşten gözü andırdığı için, video dünyada “cehennem gözü” olarak yayıldı. Yangınla ilgili paylaşımlar devam ederken, Bitcoin (BTC) destekçileri de bu durumu Elon Musk’a baskı yapmak için kullanmaya başladı. BTC destekçileri, Elon Musk’ın yanıldığını kabullenmesini istiyor. Ancak Musk’tan bu konuyla ilgili olarak henüz bir açıklama gelmiş değil.

  BTC Destekçileri, BTC Faaliyetlerinin Daha Güvenli Olduğunu Savunuyor

  Elon Musk, BTC madenciliğinde kullanılan enerjinin çevreye zarar verdiğini dile getirmişti. Musk, bu nedenle Tesla’nın da BTC ödemelerini askıya aldığını duyurmuştu. Musk’ın bu açıklamalarından sonra BTC destekçileri, BTC madencilik faaliyetlerinin petrol ve doğalgaz faaliyetlerinden daha güvenli olduğunu birçok kez dile getirerek Musk’a karşı çıkmıştı. Buradan yola çıkan Bitcoin destekçileri, “cehennem gözü” ile Elon Musk’a atıfta bulunmaya başladı.

  Akıma Ünlü İsimler de Katıldı

  Söz konusu Bitcoin destekçileri sadece Twitter’daki yatırımcılar ya da geniş çaplı kripto para toplulukları da değil. Elon Musk’a bu konu üzerinden atıf yapan kişiler arasında ünlü isimler de var. Örneğin ünlü analist Willy Woo, ünlü yatırımcı ve girişimci Anthony Pompliano ve Kraken’den Dan Held gibi isimler de bu akıma katılanlar arasında yer alıyor.

  Sosyal medyada Elon Musk’a tepkiler geldiği gibi Musk yanlısı kişiler de tepkilerini dile getirdi. Örneğin Elon Musk yanlısı Twitter hesabı “LilMoonLambo” gelen tepkiler karşısında Elon Musk’a “BTC’nin çevreyi kirlettiğine” dair paylaşım yapması konusunda çağrıda bulundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle