Kripto Para

Bitmain dünyanın en güçlü BTC madencilik cihazını tanıtacak!

  Kripto para sektörünün en büyük madencilik cihazı üreticisi konumunda olan Bitmain, gelişen sektöre damgasını vuracak cihazıyla gündeme geldi. Dev madencilik cihazı üreticisi, yeni modeliyle en güçlü cihazını tanıtacak…

  Her ne kadar kripto paralarla ilgili pek çok işlem ve üretimi yasaklamış olsa da Çin’in en önemli kripto para şirketleri arasında Bitmain ön sırada yer alıyor. Sadece Çin’in değil aynı zamanda dünyanın en büyük madencilik cihazı üreticisi Bitmain, son model Bitcoin madencilik makinesi üretimini tamamlıyor.

  Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre Bitmain’in eski yöneticisi Colin Wu, yeni model Bitcoin madencilik cihazı hakkında açıklamalar yaptı. Wu, Bitmain şirketinin yeni cihazına S19XP adını verdiğini söyledi. En yakın dönemde verilen S19XP madencilik cihazlarının teslimatı, 2022 yılının temmuz ile eylül ayları arasındaki döneminde gerçekleşecek. 

  Bitcoin Madencilik Cihazı S19XP

  ABD medyasında da geniş yankı bulan haberlere göre Bitcoin, yeni model cihazıyla ilgili resmi açıklamayı bu hafta içinde gerçekleştirecek. Bilindiği üzere bu hafta Dubai’de kripto para madencilik konferansı yapılacak. Söz konusu haberde ayrıca Bitmain’in özel müşterilerine bu makineyi önceden tanıttığı ifade edildi. Hatta şirket pek çok firma için ön siparişleri de almaya başladı.

  S19XP madencilik cihazı, daha hızlı performans ve daha düşük enerji harcaması ile son teknoloji donanıma sahip. Cihazda 5 nanometrelik son teknoloji çiplerin kullanılacağı belirtilirken, hesaplama gücünün saniyede 150 terahash olacağı açıklandı. S19XP madencilik makinesinin saatlik enerji tüketimi 3.1 kilowatt seviyesinde.

  Sektörün En Güçlü BTC Madencilik Makinesi

  Bitmain, mevcut şartlar altında en yüksek teknolojili kripto para madencilik makinesini yakın zamanda S19XP olarak tanıtacak. Öte yandan şirketin hala satışına devam ettiği bir önceki model olan S19 PRO, 7 nanometrelik çiplerle üretiliyor ve saniyede 110 terahash güç üretebiliyor. 

  Bu açıdan karşılaştırma yapıldığında en yeni model cihazın mevcut piyasadaki makineye göre yüzde 36 daha fazla hesaplama gücüne sahip olduğu görülebiliyor. Bitmain tarafından üretilen S19XP madencilik makinesi, sektörün bu alanda en güçlü versiyonu olacak. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle