Kripto Para

Madencilik sektöründe dev birleşme!

  Kripto para piyasası her geçen gün büyümeye devam ederken, sektörde de çok büyük paralar karşılığında yeni atılımlar yapılıyor. Dev Bitcoin madenciliği şirketi Riot Blockchain, 651 milyon dolara Whinstone’u satın alacak…

  ABD’de teknoloji firmalarının listelendiği borsa olan Nasdaq borsasında yer alan Bitcoin madenciliği şirketi Riot Blockchain’den yeni hamle geldi. Kripto para piyasasının geleceği tartışma ve merak konusu haline gelmişken dev firmanın bu hamlesi Bitcoin destekçilerini sevindirdi. Şirket, çok büyük miktarlarda ödeme yaparak Bitcoin madenciliği sektöründeki önemli rakiplerinden Whinstone firmasını satın alacak.

  Riot Blockchain şirketinin temsilcilerinin yapmış olduğu açıklamaya göre ABD’de yer alan dev Bitcoin madencilik tesisi Whinstone ile anlaşma yapılacak. Nihai anlaşmanın nakit ve hisse senedi ile ödeme yapılacak şekilde imzalandığı öğrenildi. Riot Blockchain, bu anlaşmanın detaylarına göre Whinstone’un ana şirketi Northern Data’ya 80 milyon dolar nakit ödeme yapacak.

  Riot Blockchain Büyük Rakibini Bünyesine Katıyor

  ABD merkezli dev Bitcoin madencilik firması Riot Blockchain, nakit paraya ek olarak 11.8 milyon Riot hissesi verecek. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu satın alma hamlesinin regülatör onayları ve diğer şartlara göre 2021 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanacağı ön görülüyor. 

  Konu hakkında açıklamalarda bulunan Riot Blockchain CEO’su Jason Les şunları aktardı: “Bu işlemin tamamlanmasının ardından şirketin gelecekteki büyümesi adına çok net bir yol açmış olacağız. Riot, enerji maliyetleri çok düşük olan, Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madencilik tesisine ve sektördeki en yetenekli geliştirme ekiplerinden birine sahip olacak.” Les bu satın alımın şirketin gelirlerini çeşitlendirmesini bekliyor.

  Bitcoin Madencilik Yatırımları Hız Kazandı 

  Riot Blockchain, mevcut koşullarda 300 mw kapasiteli Whinestone Bitcoin madencilik tesisini ek 450 mw kapasite ile büyütmeyi hedefliyor. Şirketin ayrıca gelecek aylarda 138 milyon dolar karşılığında 42 bin BTC madencilik cihazı sipariş ettiği de biliniyor. Kripto para uzmanları, tüm bu yatırımların Bitcoin’in geleceğine olan güvenin somut bir karşılığı olarak nitelendirilmesi gerektiğini söylüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle