Kripto Para

Binance’a vuran vurana! Mağdur şikayetleri yağmur gibi

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemlerde oldukça zor zamanlar geçiyor. Peş peşe dünyanın pek çok noktasında ülkelerin kıskacına aldığı Bİnance hakkında mağdur şikayetleri yağmur gibi yağmaya başladı.

  İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son zamanlarda ülkelerin aldığı inceleme, yasaklama ve kısıtlama kararları ile sarsıldı. Çeşitli ülkelerde, yasal regülatörler tarafından başlatılan incelemeler ya da alınan kararlar sonrası Binance, özellikle İngiltere’de önemli ortaklıklarını kaybetmişti. Bankalar Binance için müşterilerine bloke koyarken, diğer ülkelerde de Binance için incelemeler devam ediyor. Adeta günden güne köşeye sıkışan Binance ile ilgili olarak mağdur şikayetlerinin çok artış gösterdiği ortaya çıktı.

  Binance Hakkındaki İncelemeler Devam Ediyor

  ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Binance borsası ile ilgili çok fazla şikayet alındığını bildirdi. Öte yandan İngiltere’de 2 dev bankanın bloke kararı ile daha büyük darbe alan Binance için Kanada, Japonya, Cayman Adaları, Singapur ve Tayland gibi ülkelerde de incelemeler devam ediyor. Bu da borsanın git gide köşeye sıkışmasına neden oluyor. Binance adına son günlerde delen tüm bu olumsuz haberler ile birlikte, DeFi sektörüne ilginin artmaya başladığı ifade ediliyor.

  Son 1 Yılda 760 Şikayet

  İngiltere’de Barclays ve Santander bankalarının, müşterilerinin Binance’a para transferi işlemlerini yasaklaması, borsa için gelecekte daha zor günlerin yaşanabileceğini gösteriyor. Öte yandan FTC, son açıklamasında, son 1 yıl içinde Binance ile ilgili olarak 760 mağdur şikayeti aldıklarını bildirdi. Şimdi kripto para piyasalarında, yaşadıkları olumsuzluklar karşısında zaman zaman açıklamalar yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ), bu konuyla ilgili ne söyleyeceği merak ediliyor.

  Binance İçin Çözüm Ne Olabilir?

  Yakın tarihli bir açıklamasında CZ, yasalara uyumluluk ekiplerini büyüttüklerini açıklamıştı. Borsanın ilgili ekibindeki çalışan sayısı, CZ’nin de belirttiği gibi 5 katına çıkarılmıştı. Fakat gelen haberler Binance’in bu çalışmalarının yeterli olmadığını ortaya koyuyor. Binance için görünen en mantıklı çözüm yolunun, ilgili ülkelerde şubeler açarak o ülkelerin yasal yükümlülüklerine uygun hizmet vermesi gibi görünüyor. Binance’in FTC açıklamasından sonra neler yapacağı merak konusu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle