Kripto Para

Microsoft kripto para çıkartma iddialarını yanıtladı

  Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Microsoft Başkanı Brad Smith, kripto para sektörüne açıklamalarda bulundu. Smith, şirket olarak kripto para çıkarma gibi bir hedeflerinin olmadığını söyledi…

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre Microsoft Başkanı Brad Smith, katıldığı konferansta kripto para üretimiyle ilgili konuşma yaptı. Smith, para arzının kamu yararına olması gerektiğini söyledi ve bu arzın bu işle ilgilenen bir kurum tarafından kontrol edilmesi gerektiğini belirtti. Microsoft Başkanı’nın açıklamaları kripto para topluluğunda hayal kırıklığı olarak görüldü.

  Brad Smith, paranın kontrolünün hükümetler ve merkez bankaları tekelinde olması gerektiğini öne sürerek kripto para üretimini veto etti. Bu kurumların halka karşı sorumlu olması ve kamu yararını düşünmeleri sebebiyle para arzının da onların kontrolünde olması gerektiğini düşünüyor. Brad Smith’in görüşleri kripto para sektöründe olumlu karşılanmadı.

  Microsoft Kripto Para Çıkarmayacak

  Koronavirüs pandemi sürecinin dijital ödemelere geçişi hızlandırdığını söyleyen Brad Smith, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgiden söz etti. Bu ilginin ABD hükümetinin ekonomiyi korumak için finansal sisteme enjekte ettiği paradan kaynaklandığını ifade etmesiyle dikkatleri üzerine çekti. Microsoft Başkanı Brad Smith, Facebook gibi hareket etmeyeceklerini ve kripto para çıkarmayacaklarını söyledi. 

  Facebook’un Diem isimli kripto para projesi hakkında da konuşan Smith şunları aktardı: “Facebook, bu krizden önce şimdilerde Diem olarak bildiğimiz Libra’yı başlattığında politikacıların ve düzenleyicilerin büyük endişeler taşımasına neden oldu. Bu tür eğilimler mahremiyet, kara para aklama ve paranın kontrolünün kaybedileceğine ilişkin tedirginlik oluşturuyor.”

  Para Politikası Hükümetlere Bırakılmalı 

  Microsoft’un kripto paralara ilişkin mesafeli duruşu, kripto para topluluğu tarafından hoş karşılanmıyor. Pek çok teknoloji firmasının aksine, Microsoft’un kripto paralara ve Bitcoin’e ilişkin bir hamle yapmaması ve yapmayacağını açıklaması kripto para kullanıcılarında hayal kırıklığı yaratıyor. 

  Microsoft Başkanı Brad Smith, şirketin kripto para ile ilgili planları konusunda şunları söyledi: “Biz banka değiliz ve banka olmak istemiyoruz. Banka olan müşterilerimizle rekabet etmek gibi bir niyetimiz yok. Yüzyıllardır bu sistemi hükümetlerin ellerine bırakıyoruz. Ben bu sistemin dünyaya daha iyi hizmet ettiğini düşünüyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle