Kripto Para

XRP yatırımcıları imza kampanyasında amacına ulaştı

  Piyasa değeri bakımından en büyük 5. kripto para birimi konumunda bulunan XRP için son zamanlarda işler yolunda gitmeye başladı. Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davadaki gelişmeler ve XRP fiyatındaki toparlanmalar, yatırımcıları sevindiren etkenler arasında yer alıyor. Bu sevindiren haberlere şimdi bir yenisi daha eklendi.

  Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında 5 ayı aşkın süredir bir dava görülüyor. Dava devam ederken, XRP fiyatı inişli çıkışlı grafikleri ile yatırımcılarını kimi zaman üzdü, kimi zaman sevindirdi. Son dönemlerde ise XRP kanadında işlerin nispeten yolunda gittiği görülüyor. Davadan olumlu sayılabilecek kararların çıkması ve XRP fiyatının toparlanması, yatırımcıları sevindiren gelişmeler arasında yer alıyor. Dava süreci devam ederken, XRP yatırımcılarını sevindirecek olan bir gelişme daha yaşandı.

  Davayı Açan Clayton “Art Niyetli” Olarak Görülüyor

  22 Aralık 2020’de SEC’nin Ripple açtığı dava sırasında SEC’nin başkanlık görevinde Jay Clayton yer alıyordu. Davanın açılmasından birkaç gün sonra Clayton görevinden istifa etti. Bu nedenle XRP toplulukları Clayton’ı “baş suçlu” ve “art niyetli” olarak görüyor. Birçok kişi Clayton’ın XRP’yi gerçekten menkul kıymet olarak gördüğünden değil, bir çıkar çatışmasından dolayı bu davayı açtığını düşünüyor. Bu nedenlerden ötürü, birçok XRP yatırımcısı da devam eden davaya dahil olmak istedi.

  Kampanya Amacına Ulaştı

  Jay Clayton’ın söz konusu davayı açmasından kısa süre sonra XRP toplulukları bir imza kampanyası başlattı. XRP yatırımcılarının amacı 30 bin imzaya ulaşmak ve davaya müdahil olmaktı. Yatırımcıların Change.org üzerinden başlattığı kampanyada mutlu sona ulaşıldı ve 30 bin imza toplandı. İmza kampanyasında istenen sayıya ulaşıldığı için, bildirinin doğrudan SEC’nin yeni başkanı Gary Gensler’e resmi olarak iletileceği belirtildi.

  Kampanyayı Başlatan Thomas Hodge’un Açıklamaları

  Change.org üzerinden imza kampanyasını başlatan Crypto & Policiy kurucusu Thomas Hodge, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “İmza kampanyası amacına ulaştı ve şimdi son evrakları hazırlayıp bütün imzaları da ekleyerek, bunu elektronik yoldan SEC Başkanı Gary Gensler’a ileteceğim.”

  Kampanya, doğrudan Gary Gensler’a sesleniyor ve Ripple’a karşı açılan “haksız” savaşın bir an önce bitirilmesini öneriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle