Kripto Para

XRP neden yükseliyor?

  Piyasa değeri bakımından 4. büyük kripto para birimi olan XRP, yeni haftada gösterdiği yükseliş performansıyla göz doldurdu. XRP’nin ciddi yükselişler elde etmesinin arkasında, yine dava ile ilgili gelişmeler mi yer alıyor?

  Geçtiğimiz hafta kripto para piyasalarında büyük bir kıyım yaşandı. Bu kıyımda başrolde ise yine Bitcoin (BTC) yer aldı. Bitcoin’in rekor sonrası 50 bin dolar altına sarkması, tüm kripto para piyasalarında büyük bir endişe yarattı ve birçok altcoin sert değer kayıpları ile yatırımcılarına ciddi kayıplar yaşattı. Bu düşüş akımının, yeni haftada yerini genel tabloda yeşil grafiklere bıraktığı görülüyor.

  Bir önceki hafta sonu başlayan ve geçtiğimiz hafta sonu duran düşüş eğilimi, yeni haftada yerini toparlanma hareketlerine bıraktı. Bu hareketliliklerde Bitcoin’in tekrar 52 bin dolar bandının üzerine çıkması ve burada yatay seyrini koruması, altcoinlerdeki yükselişin de önünü açtı. Altcoinler kanadında ise XRP, elde ettiği ciddi yükselişler ile yeni haftada dikkatleri çekmeyi başardı. Gösterdiği yükseliş performansı ile XRP’nin neredeyse tüm altcoinleri geride bıraktığı görülüyor.

  Dava Sürecinde XRP Fiyatı

  XRP fiyatı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple açtığı dava sonrasında 0,17 dolar ile dip noktasını görmüştü. Ardından Nisan ayı başlarında davanın ikinci duruşmasından Ripple lehine kararlar çıktı. Bu kararlar, XRP’nin hızla yükselişe geçmesini sağlamıştı. Yeni haftada gelen benzer yükselişlerin arkasında yeniden dava gelişmelerinin yer alıp almadığı merak ediliyor.

  Bu Kez Davanın Etkisi Olmayabilir

  SEC-Ripple arasındaki davanın bir sonraki duruşması 30 Nisan tarihinde görülecek. Bu duruşmada SEC’nin bastırdığı konular konuşulacak ve taraflar argümanlarını sunacak. Ancak bu kez duruşmadan XRP yatırımcıları için olumlu haberler çıkmayabileceği görüşü güçlenmeye başladı. Bu sebeple yeni haftada XRP fiyatında görülen artışlarda davanın etkisi olmadığı düşünülüyor.

  Ripple’dan 2 Yeni Ortaklık Duyurusu

  Ancak Ripple kanadından yapılan 2 yeni ortaklık duyurusu bu yükselişlerde etkisini göstermiş olabilir. Yapılan duyurularda RippleNet ile Ibis arasında yeni bir ortaklık adımı atıldığı ve aynı zamanda RippleNet bünyesine Umman’ın en büyük bankalarından biri olan BankDhofar’ın dahil olduğu açıklandı.

  XRP 2021 yılında 1,98 dolar ile zirvesini gördü. 30 Nisan tarihindeki duruşma sonrası XRP’nin vereceği tepki takip edilecek.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle