Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Temmuz 2021

  Son günlerde kripto para piyasasının genelinde hakim olan yükseliş trendi, bugün hız kazandı. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükselişler, altcoin piyasasını da olumlu etkiledi.

  24 Temmuz Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Nijerya Merkez Bankası, 1 Ekim’de dijital para pilot uygulamasını başlatacaklarını duyurdu. Afrika’nın bir numaralı ekonomisi olan Nijerya bu kararın ardından, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarmak isteyen ülkeler arasına katıldı. 

  ABD’de devlet destekli New Jersey Emeklilik Fonu, iki Bitcoin madencilik devine yatırım yapmasıyla gündeme geldi. Kurumsal yatırımcılar için küçük bir adım olarak yorumlanan bu yatırım esasında devlet fonundan gelmesi sebebiyle kripto para sektöründe ayrı bir heyecan yarattı. 

  İsviçre merkezli bankacılık devi UBS’in CEO’su Ralph Hamers, kripto para sektörüne temkinli yaklaştıklarını söyledi. Dünyanın önde gelen bankacılık devleri Morgan Stanley, JP Morgan ve Goldman Sachs gibi bankalar bu sektöre giriş yaparken kendilerinin temkinli olduklarını kaydetti.

  Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, Bitcoin fiyatında 20 bin dolar ihtimali yerine 60 bin doları işaret ederek tüm dikkatleri üzerine çekti. Popüler analistin bu tahmini, kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı. Öte yandan Coin Bureau’nun Guy isimli sunucusu, Blockchain tabanlı bir oyun olan Axie Infinity (AXS) fiyatının 100 dolara çıkacağını söyledi.

  Bitcoin destekçisi olarak bilinen Real Vision CEO’su Raoul Pal, kripto para yatırımları hakkında yaptığı konuşmasında portföyündeki altcoini açıkladı. Portföyünü Bitcoin ve Ethereum’un ötesine taşıdığını söyleyen ekonomist, Chiliz (CHZ) biriktirdiğini duyurdu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Güne yükseliş trendi ile başlayan kripto para birimlerinin fiyatları artarken yatırımcının da yüzü gülmeye başladı. Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 4.29 oranında artışla 33.823 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoinlerde ise Polkadot (DOT) fiyatı yüzde 7 oranında, Ethereum (ETH) fiyatı ise yüzde 4.65 oranında artarak yatırımcısına yüksek kazanç sağlıyor. Yükseliş treninde geride kalan proje ise Dogecoin (DOGE) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle