Kripto Para

Xiaomi kripto sularında! Hangileriyle ödeme yapılabilir?

  Dünya teknoloji pazarına yakın dönemlerde hızlı bir giriş yapan Xiaomi, kripto para sektörüne de giriş yapıyor. Dev teknoloji markası, Portekiz’deki müşterilerinin bazı kripto paralar ile ödemeler yapmasına imkan sağlayacak. Bu kripto paralar arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve Dash (DASH) bulunuyor.

  Kripto para sektörü gelen birçok yatırımcı ile birlikte 2021 döneminde çok ciddi bir piyasa genişlemesi yaşadı. Büyüyen piyasalar, hem insanlara yönelik hizmet ve ürün sunan şirketlerin hem de ülkelerin radarına girdi. Ülkeler, kripto para alanının merkezsiz olması ve buradan vergi alınamıyor olmasıyla kripto para piyasalarına düzenleme getirme çalışmalarına ağırlık verdi. Şirketler ve işletmeler ise bu alandan ne gibi kazançlar elde edebileceklerine odaklandı. Bu da beraberinde, kripto paraların reel hayata daha fazla entegre olmasına olanak tanıdı.

  Xiaomi, Portekiz’de Kripto Para Piyasasına Girdi

  Kripto paraların dahil olduğu işletmeler, kurum ve kuruluşlar gün geçtikçe artış gösteriyor. Birçok marka, müşterilerine kripto paralarla da hizmet vermek adına hizmet ağını genişletiyor. Dünyada bunun en yaygın örneği, çeşitli markaların ve işletmelerin artık kripto paralar ile yapılan ödemeleri kabul etmeye başlamaları. Çok farklı alanlarda karşımıza çıkan bu entegrasyon örneği bu kez de Portekiz’de kendisini gösterdi. Dev teknoloji markası Xiaomi, Portekiz’deki müşterilerine bazı kripto paralar ile ödeme yöntemi sağlayacak.

  Kripto Para Ödemeleri İçin Ortaklık Kuruldu

  Amazon’un Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul edeceği iddiaları, kripto para piyasasında pozitif tepkilerle karşılandı. Amazon bu iddiaları yalanladı ancak söylentiler dahi piyasada yukarı yönlü bir hareketlilik yaşanmasını sağladı. Bu kez de bu alanda adını duyuran Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, somut adımlar attı. Xiaomi, söz konusu kripto para adımı için İsviçre merkezli kripto para ödemeleri hizmet sağlayıcısı Utrust ile ortaklık kurdu.

  Müşteriler 4 Farklı Kripto Para ile Ödeme Yapabilecek

  Xiomi’nin resmi perakendecisi olan Mi Store Portugal’dan alışveriş yapacak olan müşteriler artık Bitcoin, Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve Dash (DASH) ile ödeme yapabilecek.  Mi Store Portugal Genel Müdürü Pedro Maia, Xiaomi’nin kripto para sektörüne giriş yapmasını “Herkes İçin Yenilik” sloganını yerine getirmek için atılan bir adım olarak değerlendirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle