WINkLink (WIN) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kısa süre piyasalarda gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken WINkLink (WIN), proje vizyonuyla da geleceği parlak projeler arasında gösterilmektedir. Kripto para yatırımcılarının uzun süredir radarında ye alan WIN, mevcut piyasa belirsizliklerine rağmen ilgi görmeye devam ediyor. WINkLink (WIN) projesinin merak edilen teknik detayları ve projenin tüm güçlü ve zayıf yönlerine dair unsurları kripto para meraklıları için bir araya getirdik. 

  WINkLink (WIN) Coin Nedir?

  WINkLink, TRON ağı üzerinde kurulmuş ilk merkeziyetsiz tahmin platformudur. TRON ekosisteminin ilk kapsamlı oracle olarak tanımlanmaktadır. WINkLink’in yerleşik fiyat kehaneti sistemi, merkeziyetsiz finans (DeFi) oluşturma geliştiricilerine istikrarlı ve güvenilir fiyat beslemeleri sunmaktadır. WIN ise TRON tabanlı bir TRC – 20 yönetişim belirtecidir.  

  WINkLink (WIN) Projesi ve Whitepaper

  WINkLink (WIN), teknik makalesinin yayılması ve piyasalarda yerini almasının ardından ciddi bir etki yaratmıştır. Tron ağı üzerinde inşa edilmiş ilk merkeziyetsiz tahmin platformu olarak işlem görmektedir. Projenin amacı ise teknik makalesinde yer verildiği üzere akıllı sözleşmelerin başarılı bir şekilde yönetilmesi için güvenilir bilgi akışını sağlamak olarak tanımlanabilir. Güvenilir fiyat verilerini DeFi platformlarında aktarmada çözümler geliştirmiştir. 

  Merkezi olmayan finansal uygulamalar, token ticareti ve kredi teminatı için fiyatlar sağlamayı hedeflemektedir. WINkLink, yerleşik fiyat kehaneti sistemi ile DeFi yaratma geliştiricilerine istikrarlı ve güvenilir fiyat beslemeleri sunmaktadır. Daha çok kullanım senaryoları içim güvenilir zincir dışı veriler sağlanmaktadır. Geliştiricilerin spor ve hava durumu gibi gerçek dünya verilerini kullanmalarına olanak tanıyarak çözüm üretme başarısı sağlamaktadır. Geliştiricilerin özelleştirilmiş kahinler oluşturabilme ve akıllı sözleşmeleri birkaç dakika içinde gerçek dünyaya bağlayabilme özelliği de dikkat çekici bir unsurdur. 

  TRON ekosisteminin de büyümesine katkı sağlayan proje teknik açıklamalarına göre çeşitli sektörlerde güvenilir bir veri ekosistemi oluşturarak herhangi bir veriye kolayca erişilebilir hale getirmektedir. WINkLink aynı zamanda geliştiricilere güvenli ve doğrulanabilir rastgelelik sağlar, böylece Oracle, DApp’lerin çeşitli rastgele sayılar ihtiyaçlarını karşılayabilir. WINkLink (WIN) projesinin merak ettiğiniz diğer teknik detaylarına ve projenin whitepaper sayfasına erişim sağlamak için: https://winklink.org/#/home resmi web adresini kullanarak öğrenebilirsiniz.  

  WINkLink (WIN) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  TRON üzerine çalışan ve desteklenen bir proje olan WINkLink (WIN), anonim geliştiriciler tarafından oluşturulmuş ve topluluk odaklı devam eden bir projedir. WINkLink, ‘’Tron ağı üzerinde merkezi olmayan bir oracle’’ başlığı ile 6 Ekim 2020’de v1.0 teknik makalesinin yayınlanmasının ardından kullanıma geçmiştir. Topluluk odaklı ve şeffaf bir şekilde geliştiricilere açık bir yapısı olan proje, birçok önemli isim tarafından da desteklenmektedir. 

  WINkLink (WIN) Kullanım Alanları Neler?

  WINkLink, Tron üzerinde çalışan blok zincir destekli oyun ve merkeziyetsiz uygulamalar ve tahmin platformu olarak kullanılmaktadır. Tron ağ üzerinde ilk merkezsiz oracle. WIN ise platformunda yerel tokeni olarak kullanılmaktadır. TRC – 20 olarak kullanılan WIN, işlevsel birçok özelliğe sahiptir. Kullanım durumlarına bakıldığında ise güvenli veri sağlayan düğümler için ödüllendirme ve ağ ödemelerine dair unsurlar yer almaktadır. Genel kullanım alanları ise kısaca şu şekilde:

  • Düğümleri Teşvik Etmek
  • Ağ Ödemeleri 
  • Yönetişim 

  WINkLink (WIN) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  WINkLink, TRON ağında çalışan merkezi olmayan bir oracle projesidir. Projeyi benzersiz kılan temel özellik ise sunduğu çözüm önerileri ve ilklerden biri olmasıdır. İlk merkeziyetsiz tahmin platformudur. Projenin amacını ise akıllı sözleşmelerin başarılı bir şekilde yönetilmesi oluşturmaktadır. Bu kapsamda projenin benzersiz birçok teknik detayı olduğu görülmektedir. WINkLink (WIN) projesinin öne çıkmasını sağlayan başlıca benzersiz özellikler ise kısaca şunlardır:

  • İster fiyat hizmetinin bir kullanıcı olarak ister WINkLink düğümlerinin yaratıcısı olarak, bir blok zincir veri dünyası yaratmak için geliştirici topluluğuna katılım sağlanabilir. 
  • Daha fazla kullanım senaryosu için güvenilir zincir dışı veriler sağlanmaktadır. 
  • WINkLink, geliştiricilere güvenilir ve doğrulanabilir rastgelelik sağlamaktadır. Böylece Oracle, DApp’lerin çeşitli rastgele sayılar ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.  

  Güncel WINkLink (WIN) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 WIN fiyatı %wink+try% TL. Döviz cinsinden ise %wink+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, WINLink Coin fiyatı 24 saatte %wink+yuzde%.

  WINkLink (WIN) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  WINkLink (WIN) projesi avantajlı yanları kadar dezavantajlarıyla da incelenmektedir. Piyasalarda bir süredir riskli hareketlere sahip olması nedeniyle bu özellikleri öne çıkmıştır. Genel yapıda ise projenin avantajlarından bazıları kısaca şunlardır:

  • Güvenilir fiyat verilerini DeFi platformlarına aktarılmasını sağlar. 
  • Güvenilir verilerin zahmetsizce entegre edilmesini sağlar. 
  • Binlerce veri sağlayıcı ve sözleşmeden doğrudan güvenilir fiyatlara erişim olanağı sunar. 

  WINkLink (WIN) dezavantajlarından bazıları şunlardır:

  • Rakip birçok platformun gerisinde kalabilir. 
  • Piyasa belirsizlikleri ve riskleri fiyatında dalgalanmalara yol açmaktadır.  

  WINkLink (WIN) Coin Hangi Borsalarda Var?

  WINkLink (WIN), küresel düzeyde en büyük kripto para borsalarında listelenmektedir. Mevcut birçok kripto para borsası üzerinden işlem gören WIN ile yatırımcıların al – sat işlemlerinin kolayca gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. Piyasa değeri ve işlem hacmi ile en büyük platformlarda listelenen WIN için işlem yapabileceğiniz borsalardan bazıları kısaca şunlardır:

  • Huobi Global
  • Binance
  • KuCoin
  • Poloniex

  WINkLink (WIN) Coin Piyasa Bilgileri

  Güncel piyasa verilerine göre WINkLink (WIN) 999 milyar seviyesinde maksimum arza sahiptir. Toplam arzı ise 993 milyar seviyesinin üzerinde olduğu görülmektedir. Piyasa sürüldüğü ilk andan itibaren inişli çıkışlı bir hareket izlemesi nedeniyle riskli yapısı dikkat çekmektedir. Nisan 2021’de 0,002965 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Mevcut piyasa değeri ise iyi bir sıralama elde etmesini sağlamıştır. 2022 yılı itibariyle CoinMarketCap verilerine göre piyasalarda ilk 200 arasında yerini korumayı başarmıştır. Söz konusu dönemde yaşanan ciddi belirsizliklere rağmen bu seviyesini koruması güçlü projeler arasından yer aldığını gösteren önemli bir etken olarak değerlendirilmektedir.  

  WINkLink (WIN) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  WINkLink (WIN) güvenilir birçok kripto borsasından alınabilir. WIN satın almak isteyen yatırımcıların şu adımları takip etmeleri mümkündür:

  • 1. Adım: WIN listeleyen kripto borsaların uygulamalarına giriş yapılır. 
  • 2. Adım: Platforma ücretsiz kayıt işlemleri tamamlanır. 
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama işlemleri ve aktivasyon adımları izlenir. 
  • 4. Adım: Al – sat için yeterli bakiye tanımlanır. 
  • 5. Adım: USDT, USDD, USDC gibi çiftler ile alım yapılır. 
  • 6. Adım: Güvenilir hesaplarda saklanır. 

  Özet Olarak

  WINkLink (WIN) projesi genel hatlarıyla umut vaat eden ve gelecekte de ilgi görmesi beklenen projelerden biridir. Kullanıcıların birden fazla blok zincir ekosistemine oynaması, sosyalleşmesi ve bahis oynaması için bir platform olarak işlevsel özellikleri dikkat çekmektedir. Kullanıcıların günlük yaşantılarında yer alan herhangi bir veriyi ağa bağlayabilmesine imkan verilerek gerçek dünya verileri ile bağlantılı bir akıllı sözleşme olması sağlanır. Genel çerçevede WINkLink (WIN) güven verse de riskli bir piyasa hareketine sahiptir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle