Wink (WIN) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  TRON ağı oyunlarında ödül jetonu olarak yer alan WIN Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. Pasif coin kazancı elde etmek için tercih edilebilen WIN Coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları ne, gelecekte onu neler bekliyor sorularına yanıt arayacağız. 

  Wink (WIN) Coin Nedir?

  Wink (WIN) Coin, Wink platformunda kullanılan yerel jetondur. WIN Coin, Wink platformu üzerinden birden fazla blok zinciri ekosistemi ile bağlantı kurmak, sosyalleşmek, oyun oynamak için kullanılır. Platformda oynanan oyunlar üzerinden WIN Coin kazancı elde edilebilir. 

  WIN Coin aynı zamanda TRON üzerinde inşa edilmiş olan, TRC-20 token’ıdır. TRON zinciri üzerinde güç kazanmak, yönetime oy vererek dahil olmak, staking işlemi gerçekleştirmek için WIN Coin kullanılır. 

  Wink (WIN) Coin Yorum

  Wink (WIN) Coin yorumlarında pozitif ifadelere yer verilmiştir. Analistler WIN Coin’in oyun içinde kullanım niteliğini aştığını belirtirler. Onun asıl amacının TRON ağıyla entegre şekilde staking sağlamak olduğunu vurguluyorlar. Bu amacına ulaşan WIN Coin’in merkeziyetsiz finansal işlemlerde öne daha fazla çıkacağını yorumlarında paylaşıyorlar.

  WIN Coin yatırımcıları ise sadece staking üzerinden değil, eğlenceli modlar üzerinden de WIN Coin kazanabildiklerini belirtiyorlar. İnternet kullanıcıları TRON üzerinden farklı oyunlara dahil olarak alım-satım yapmadan hediyeler üzerinden WIN Coin kazanma yoluna da gidebildiklerini ifade ediyorlar. 

  WIN Coin Geleceği

  Wink (WIN) Coin, DeFi ekosistemine uyumlu çalışabilmesi sebebiyle geleceği parlak görülen bir kripto para birimdir. Kredi verme, pasif gelir elde etme alanlarından tercih edilen WIN Coin’in 2021 ilk yarısını %14 değer kazanımıyla kapayması bekleniyor. Analistler onun 2021 sene sonunda 0,00054 dolarlık fiyat değerine ulaşabileceğini belirttiler. 

  Geleceğine bakıldığında sene sonunda fiyat artışı görülen WIN Coin’in DeFi ekosisteminde staking alanında güç kazanacağı belirtildi. 2022 senesi başında fiyat çıtasının yükselişi ile sunacağı pasif gelir oranınında aynı yönde artması bekleniyor. 

  Wink (WIN) Coin Fiyatı

  Şuan itibari ile 1 WIN coin fiyatı %wink+try% TL. Döviz cinsinden ise %wink+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Wink fiyatı 24 saatte %wink+yuzde%.

  WIN Coin fiyatını piyasa volatilitesine bağlı olarak her an değiştirebilir. Bunun için alım-satım öncesinden anlık fiyat takibi yapılmalıdır.

  Wink Coin Nasıl Alınır?

  Wink (WIN) Coin almak için Pooniex, Binance, KuCoin, Bithumb Global, WazirX, Coin DCX, DigiFinex, JustSwap, Dcoin, PoloniDEX, HitBTC, HBTC kripto para borsası platformlarından herhangi birine internet üzerinden erişim sağlanır. Ana sayfa bölümünden “yeni kayıt ol“ sekmesine tıklanır. Yansıyan tabloya e-posta ve talep edilen kimlik bilgileri yazılarak, onay verilir.

  Bu adımlar sonunda kripto para hesap açılışı tamamlanır. Yeni sayfa üzerinden “hesaba para yatır“ sekmesine girilerek, kredi kartından veya banka hesabından kripto para hesabına para gönderilir. Sıradaki ekran görüntüsünde “kripto para alım“ sekmesine giriş gerçekleştirilir. Son pencerede görüntülenen listeden WIN kripto para birimi ve alınmak istenilen miktar tercih edilip, alım emri tanımlanır. Alınan WIN Coin miktarı hesapta görüntülenir. 

  Avantajları Neler?

  WIN Coin’in en büyük avantajı riskten kaçınarak coin kazanmak isteyen yatırımcılara hitap etmesidir. Oyun oynayarak ödüller üzerinden coin kazanmayı mümkün kılar. Cüzdanında WIN Coin kitleyenler, belirli vade sonunda WIN Coin kazancı elde etme avantajına sahiplerdir. 

  Likiditesi farklı borsalarda işlem görür. Buna bağlı olarak yüksek oranlı çıtada olmasa dahi arbitraj üzerinden kısa vadede kar elde etme avantajını sunar. TRC-20 tabanlı kripto para cüzdanlarının masaüstü ve donanım tipleriyle çevrimdışı saklanabilir. Bu durumda ağ saldırılarına karşı tam korunma avantajını kazandırır. Cüzdanlar arası düşük masrafla, sınır ötesine transferi yapılabilir. 

  Dezavantajları Ne?

  WIN Coin dezavantajı merkeziyetsiz finansal işlemlere yönelirken yüksek bir fiyat rakamını sunamamasıdır. DOT, LINK gibi aynı işlemleri sunan altcoinlerden çok daha düşük pasif geliri sunar. BTC ve ETH yatırımı üzerinden yüksek karı kısa vadede elde etme amacı olan yatırımcı kitlesine hitap etmez.

  Kripto para borsalarındaki sanal cüzdanlarda saldırıya maruz kalma riski bulunur. Fiyat oynaklığı her kripto parada olduğu gibi WIN Coin’de de önde yer alır. Bu dezavantajların etkisini azaltmak için çevrimdışı saklama ve anlık fiyat takibiyle alım-satım tercih edilir.

  Sonuç

  WIN Coin merkeziyetsiz finansal işlemlerden staking’e yönelen bir kripto para birimidir. 2021 sene sonunda 0,00054 dolar fiyatına çıkması bekleniyor. Gelecekte var olabilmesi için DOT gibi DeFi altcoinleriyle yarışır duruma geçmesi gerekiyor. Potansiyelini nasıl açığa çıkaracağını ilerleyen süreçte hep birlikte göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle